jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۰۹۸ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۳

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز (۲۰ اردیبهشت) گفت: این سامانه بارشی سبب رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت در برخی مناطق کشور می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، صادق ضیاییان اظهارکرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) با ورود سامانه بارشی به کشور بارش در شمال غرب و غرب آغاز می‌شود و به‌تدریج جنوب غرب را دربرمی‌گیرد.
 
وی ادامه داد: فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) سامانه بارشی در شمال غرب تقویت می‌شود و گستره فعالیت آن به دامنه‌های البرز شرقی و مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، سواحل شمالی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور می‌رسد. از این رو بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت در برخی مناطق و بارش تگرگ در مناطق مستعد دور از انتظار نیست.
 
به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۲۲ و ۲۳ اردیبهشت‌ماه) در شمال غرب، سواحل شمالی و شمال شرق کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد و روز چهارشنبه (۲۴ اردیبهشت‌ماه) بارش باران بیشتر در شمال غرب، شمال شرق و شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.
 
ضیاییان با اشاره به اینکه از اواخر وقت امروز و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۱ و ۲۲ اردیبهشت‌ماه) دریای خزر مواج خواهد بود، تصریح کرد: امروز (۲۰ اردیبهشت‌ماه) برای نوار غربی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و دید افقی همراه خواهد بود. این شرایط فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) علاوه بر غرب و جنوب غرب برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و شمال شرق کشور و طی روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه (۲۲، ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت‌ماه) برای نیمه شرقی رخ می‌دهد.
 
وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۱ اردیبهشت‌ماه) نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۲ اردیبهشت‌ماه) کمی تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر