jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۹۱۰ ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۲

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد که به دلیل افزایش وزش باد در عراق، امروز برای استان‌های غربی، ایلام و خوزستان پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در غرب کشور

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، «امین حسین نقشینه» روز چهارشنبه درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز در نوار غربی کشور و استان‌های البرز، قزوین، تهران، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. برای عصر نیز در بخش‌هایی از اصفهان، یزد، قم، مرکزی و سمنان شاهد رگبار پراکنده باران خواهیم بود.
وی ادامه داد: امروز بارش‌ها در آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، لرستان و خوزستان شدت بیشتری دارد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز وزش باد و گرد و خاک در استان‌های ایلام و خوزستان موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد و اوایل امشب و فردا در بخش‌هایی از استان‌های مرکزی، قم، تهران، سمنان و اصفهان وزش باد و احتمالا کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.
به گفته نقشینه، فردا در نیمه‌ شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.
وی درباره احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، وقوع تگرگ و صاعقه هشدار داد و گفت: فردا،  در شمال شرق، ارتفاعات البرز و شمال غرب کشور بارش پراکنده و وزش شدید باد پیش‌بینی می‌شود. روز جمعه نیز در بیشتر مناطق کشور شاهد آسمانی صاف و جوی آرام خواهیم بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر