jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۶۴۴ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۴

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی:

بارش باران در کشور ادامه دارد

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی می‌گوید: امروز(۱۴ اردیبهشت ماه) سامانه بارشی در شرق، شمال شرق، جنوب شرق فارس، غرب هرمزگان، دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از شمال غرب فعال خواهد بود که شدت آن در خراسان شمالی و خراسان رضوی است.

به گزارش جام جم آنلاین، صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: اوایل وقت دوشنبه (۱۵اردیبهشت ماه) بارش در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به‌صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و به تدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود و برای سایر مناطق کشور، آسمانی صاف تا کمی ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: سه‌شنبه (۱۶ اردیبهشت) بعدازظهر با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب و غرب کشور به تدریج بارش در این مناطق آغاز خواهد شد. روز چهارشنبه (۱۷ اردیبهشت) با تقویت این سامانه گستره فعالیت آن به استان‌های واقع در جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و نیمه‌غربی سواحل دریای خزر نیز کشیده خواهد شد. پنج‌شنبه (۱۸ اردیبهشت) برای شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود

ضیائیان افزود: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۴ و ۱۵ اردیبهشت ماه) برای بخش‌هایی از استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، قم، مرکزی، سیستان وبلوچستان، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، همچنین طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه)‌ برای غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که گاهی با خیزش گردوخاک همراه خواهد بود.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۵ اردیبهشت) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه (۱۶ اردیبهشت) نیز کمی ابری گاهی همراه با وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر