jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۳۵۲ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۱

محققان واکسن توسعه یافته در دانشگاه آکسفورد را به ۶ میمون ماکاک تزریق کردند و در نهایت مشخص شد آنها در برابر ویروس کرونا در امان هستند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، محققان در انستیتو بهداشت راکی ماونتین آمریکا، واکسن توسعه یافته در دانشگاه آکسفورد را به ۶ میمون ماکاک تزریق کردند و در مرحله بعد آنها را در معرض مقدار زیادی ویروس کووید ۱۹ قرار دادند.

این واکسن از میمون ها در برابر ویروس محافظت کرد و ۲۸ روز بعد میمون‌ها همچنان سالم هستند.

وینسنت مونستر از محققان این پژوهش می‌گوید: هیچ تضمینی وجود ندارد که واکسن روی انسان کار کند، اما آزمایش‌ های موفقیت آمیز حیوانات نشانه اولیه امیدوار کننده‌ای است؛ ضمن اینکه از آزمایش میمون‌ها حدود ۲۸ روز می‌گذرد.

دانشگاه آکسفورد هفته گذشته آزمایشات انسانی در مورد واکسن خود را آغاز کرده و قرار است تا پایان ماه آینده روی ۶ هزار نفر دیگر نیز آزمایش شود.

سارا گیلبرت استاد دانشگاه آکسفورد و سرپرست این تیم پژوهشی هفته گذشته در اظهاراتی گفت: در مورد شانس موفقیت این واکسن خوشبین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر