jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۳۴۷ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۹

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: از روز گذشته جمع‌آوری معتادین متجاهر آغاز شده است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، مصطفی هادی‌‌زاده،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در گفتگو با فارس درباره جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان تهران اظهار داشت:‌ از سوی وزارت بهداشت و کمیته درمان ستاد مقابله با کرونا، دستورالعمل نحوه جمع‌آوری و نگهداری معتادین متجاهر ابلاغ شده است و در این خصوص نیز یکسری الزامات پیش‌بینی شد و ابزار و محیط لازم را برای جمع‌آوری معتادین متجاهر فراهم کرده‌ایم.

وی ادامه داد:‌ استاندار تهران نیز تأکید بر جمع‌آوری و ساماندهی معتادین متجاهر داشتند که از روز گذشته این طرح انجام شد و تاکنون یکصد نفر از معتادین متجاهر در استان تهران در مرکز فشافویه تحت نظر سازمان زندان‌ها پذیرفته شده‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: روز گذشته 154 نفر از معتادین متجاهر جمع اوری شدند که این تعداد از نظر اعتیاد، غربالگری شدند و تست کرونا نیز از آنها انجام شده است.

هادی‌زاده بیان داشت: براساس پروتکل‌ های بهداشتی، این معتادین در سالن‌های یکصد نفره بعد از تست کرونا، نگهداری می‌شوند و 14 روز باید در این سالن‌ها که فاصله تخت‌ها نیز رعایت شده است، در قرنطینه بمانند.

وی بیان داشت: پس از طی چهارده روز نگهداری و قرنطینه، اگر تست اولیه آنها مبنی بر کرونا مثبت باشد، به مرکز که توسط سپاه راه‌اندازی شده است منتقل می‌شوند و در صورت وضعیت حاد، به یکی از بیمارستان‌های علوم پزشکی منتقل خواهند شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران یادآور شد: نیروهای پلیس با لباس‌های مخصوص این معتادین را جمع‌آوری می‌کنند.

هادی‌زاده بیان داشت: ما باید مرحله به مرحله جلو برویم و نیاز به فضاهای اختصاصی و خاص در این زمینه داریم، چرا که 6 متر مربع فاصله هر تخت با تخت دیگراست.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: ‌مابقی استان‌ها نیز 14 روز بعد از تهران براساس پروتکل‌های بهداشتی نسبت به جمع‌آوری معتادین متجاهر اقدام می‌کنند.

هادی‌زاده یادآور شد: در غربالگری معتادین متجاهر به تمامی نکات بهداشتی از جمله اینکه زخم باز و یا بیماری HIV نداشته باشند توجه می‌شود و افراد بالای 65 سال و زیر 18 سال نیز به مراکزی که از قبل در نظر گرفته شده، منتقل خواهند شد.

وی بیان داشت: هنوز هزینه نگهداری و درمان معتادان متجاهر مبتلا به کرونا و همینطور طرح جمع‌آوری آنها مشخص نشده است و این موضوع باید در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و اعلام شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر