jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۲۶۸ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۴

ارتش چین اعلام کرده که ناوهای آمریکایی را در ارتباط با ورود بدون مجوز به آب‌های قلمرو چین در محدود جزایر «ژیشا» زیر نظر دارد و به آن‌ها هشدار داده است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «سی سی تی وی» به عنوان تلویزیون دولتی چین با انتشار خبری اعلام کرده که ارتش چین ناوهای آمریکایی را در ارتباط با ورود بدون مجوز به آب‌های قلمرو چین در محدود جزایر «ژیشا» زیر نظر دارد و این تحرکات را خطرناک و تنش زا می‌داند.

در این خبر گفته شده که نظامیان چین به کشتی‌های نظامی آمریکایی برای ترک این منطقه هشدار داده‌اند.

براساس این گزارش، یک کشتی نظامی آمریکا روز سه شنبه بدون کسب مجوز به آب‌های چین جنوبی در منطقه جزایر ژیسا وارد شده است.

گفته شده در حال حاضر ارتش چین واحدهایی از نیروی دریایی و هوایی را برای نظارت در منطقه مستقر کرده و نسبت به تحرکات نظامی آمریکا هشدار داده است.

دریای چین جنوبی دریایی حاشیه‌ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می‌آید و ناحیه‌ای در حدود ۳ و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را در بر می‌گیرد این دریا پس از پنج اقیانوس جهان بزرگترین ناحیه دریایی جهان است.

جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف و بویژه دولت چین هستند و در مقابل آمریکا مخالف ساخت تأسیسات دریایی توسط چین در این آبراهه است اما چین با این دیدگاه مخالفت کرده است. ‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر