jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۱۷۵ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۳

برای دریافت پلاک تاکسی در شهرهای مختلف ضوابط و شرایط خاصی در نظر گرفته شده که باید رانندگان دارا باشند.

به گزارش جام جم آنلاین از  باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از افراد متقاضی دریافت تاکسی هستند و در بازه‌های زمانی متفاوت پیگیر این پرسش هستند که چگونه می‌توانند پلاک تاکسی دریافت کنند.
بر اساس ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی سهم تاکسی در هر شهری ۲۵ درصد ناوگان حمل و نقل عمومی آن شهر است.

بر اساس همین ماده قانون سهم تاکسی در ناوگان حمل و نقل آن شهر مشخص می‌شود و می‌توان گفت که با سهم ۸۰ هزار تاکسی موجود در پایتخت این ظرفیت تکمیل است و دیگر برای شهر تهران پلاک تاکسی صادر نمی‌شود.

آمار‌ها نشان می‌دهد که در بیشتر شهر‌های کشور ظرفیت ۲۵ درصدی تاکسی از حمل و نقل عمومی آن اشباع شده و در بسیاری دیگر از شهر‌ها تعداد پلاک تاکسی‌ها بیشتر از ظرفیت است.

اما افراد متقاضی دریافت پلاک تاکسی دارای شرایط (تأهل، نداشتن سوء پیشینه، دارای گواهینامه معتبر) در سایر شهر‌های کشور به جز تهران برای آگاهی از ظرفیت ناوگان تاکسیرانی شهر خود می‌توانند به سازمان تاکسیرانی شهرشان مراجعه کنند و در صورت دارا بودن ظرفیت مراحل درخواست خود را ثبت کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر