jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۰۳۸ ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۳

سخنگوی سازمان آتش‌ نشانی تهران :

تذکرات آتش‌ نشانی جدی گرفته نمی‌شود

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با تاکید بر اینکه دستور العمل‌ های اولیه ایمنی نیز می تواند خسارت‌های مالی و جانی را کاهش دهد گفت: متاسفانه به برخی از هشدارهای ساده نیز توجه نمی‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: بازدیدهای ایمنی سازمان آتش‌ نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مراکز تجاری به صورت مستمر انجام می‌شود اما متاسفانه به انجام ایمن سازی‌های لازم توجه نمی‌شود.

وی ادامه داد: طی این بازدیدها نکات ایمنی که باید نسب به انجام آن‌ها اقدام شود شناسایی می‌شود و به هیات مدیره مرکز تجاری اعلام می‌شود که توقع می‌رود برای تامین ایمنی شهروندان این ایمن سازی‌ها انجام شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه پس از بازدید دو دستور العمل موقت و دائم به مرکز تجاری داده می‌شود گفت: برای اجرای دستورالعمل موقت حدود دو هفته زمان درنظر گرفته می‌شود و پس از مدت مشخص بار دیگر بازدید انجام می‌شود. این دستورالعمل‌های موقت درباره انجام برخی راهکارهای ساده، مثل خالی کردن راهروهای مرکز تجاری از اجناس، شارژ کپسول های خاموش کننده، نصب تابلوهای خروج و جهت نماست و مورد دیگر نیز این است که تعداد محدودی از نگهبانان مرکز تجاری دوره آتش ‌نشانی ببینند که حداقل اگر حریق رخ داد بتوانند از کپسول‌های خاموش کننده استفاده کنند.

ملکی افزود: اگر این اقدامات اولیه انجام شود، با توجه به وسعت مرکز تجاری شش تا هشت ماه برای انجام دستور العمل بعدی به مرکز تجاری فرصت داده می‌شود تا در زمان ممکن نسبت به انجام ایمن سازی‌های لازم اقدام کنند، اما متاسفانه در برخی از موارد شاهد هستیم که حتی به دستورالعمل‌های اولیه نیز توجه نمی‌شود و آن ها را هم انجام نمی‌دهند در صورتی که همین اقدامات هم می تواند در کاهش خسارت‌های جانی و مالی هنگام حوادث موثر باشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران گفت: این دستورالعمل ها بسیار ساده است و فقط برای تامین ایمنی شهروندان است اما با این حال به آن بی توجهی می شود. بنابراین یکی از دلایلی که می توان برای بی توجه بودن به این دستور العمل ها متصور شد این است که تذکرات آتش‌نشانی جدی گرفته نمی‌شود، در همین راستا نیاز است قوانین به صورتی باشد که شهروندان اخطار های آتش‌نشانی را جدی بگیرند.

وی افزود: علاوه بر این شهروندان باید بدانند که انجام ایمنی های لازم برای تامین ایمنی جان و مال خودشان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر