موانع حفاظتی که با شیوع ویروس کرونا در اطراف کعبه ایجاد شده بود با آغاز ماه مبارک رمضان برداشته شد، با این حال همچنان امکان نزدیک شدن به این مکان مقدس برای زائران وجود ندارد.
کد خبر: ۱۲۶۴۷۸۶

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، این حفاظ ها حدود یک ماه پیش در اطراف کعبه ایجاد شد. درحالی که زائران از پشت آن حفاظ، بدون امکان نزدیک شدن به کعبه، مراسم عمره را بدون رعایت فاصله اجتماعی به جای می آوردند. هرچند که مقامات سعودی اعلام کردند این مکان مقدس در روز چند نوبت ضدعفونی می شود.

عربستان همزمان با آغاز مراسم عمره و افزایش شمار مبتلایان در این کشور، تعلیق مراسم عمره را اعلام کرد و از مسلمانان خواست به این کشور سفر نکنند و پس از آن تمام راه های هوایی به کشورش را مسدود کرد.

آنها هنوز تکلیف حج را که حدودا اواسط تابستان برگزار می شود، مشخص نکردهاند، اما از مسلمانان خواسته اند فعلا برای این مناسک که واجب شرعی به حساب میآید، اقدامی نکنند.

اما فرا رسیدن ماه رمضان باعث شد تغییر وضعیتی کوچک ایجاد شود، روزنامه «گازت» سعودی خبر داد: سد محافظ در اطراف کعبه مقدس که به عنوان بخشی از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس ایجاد شده بود، اینک برداشته شده است.

ریاست امور مسجدالحرام و مسجد پیامبر (ص) گفت که به دنبال رفع این موانع، عملیات ضد عفونی تشدید می شود.

تصاویر منتشر شده در این روزنامه نشان می دهد که حفاظ ها کامل برداشته نشده‌اند و امکان دسترسی به کعبه همچنان وجود ندارد.

عربستان این اقدام را تنها به مناسب فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اجرا کرده است، درحالی که طرح ممنوعیت تردد در شهرهای مکه و مدینه درحال اجرا است و نمازهای جماعت در این مساجد به شکلی محدود برپا می شود.

خبرگزاری واس (وابسته به دولت عربستان) نیز اعلام کرده که در ماه رمضان نمازها و مراسم ختم قرآن همچنان بدون حضور نمازگزاران و به صورت مختصر برپا خواهد شد.

حفاظ کعبه برداشته شد (+تصاویر)

حفاظ کعبه برداشته شد (+تصاویر)

حفاظ کعبه برداشته شد (+تصاویر)

حفاظ کعبه برداشته شد (+تصاویر)

حفاظ کعبه برداشته شد (+تصاویر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها