پنجم اردیبهشت، یادآور واقعه طبس نماد امداد و نصرت غیبی الهی به ملت ایران الهام‌بخش و عبرت‌انگیز در تاریخ دشمنی و کینه‌توزی امریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران است.
کد خبر: ۱۲۶۴۷۸۲

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صداوسیما، پنجم اردیبهشت، یادآور واقعه طبس پنجم اردیبهشت ۵۹ نماد امداد و نصرت غیبی الهی به ملت ایران الهام‌بخش و عبرت‌انگیز در تاریخ دشمنی و کینه‌توزی امریکا علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران است که پس از فروپاشی هیمنه پوشالی شیطان بزرگ در حماسه تسخیر لانه جاسوسی آمریکایی‌ها به بهانه آزادی دیپلمات‌های جاسوس واشنگتن در تهران رقم خورد.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در بیانیه‌ای با گرامیداشت پنجم اردیبهشت آورده است ... در حادثه شگفت تاریخی پنجم اردیبهشت ۱۳۵۹، عملیات نظامی متجاوزان امریکایی به ایران در طبس با اراده الهی و امداد‌های غیبی خداوند به شکست مفتضحانه‌ای منجر شد که با گذشت ۴۰ سال هنوز کابوس دهشتناک آن بر کاخ سفید سایه افکنده و هراس و وحشت وصف‌ناپذیری را برای دولتمردان امریکا یادآوری می‌کند.

حافظه تاریخی ملت ایران و جهانیان گواهی می‌دهد راهبرد‌ها ، سیاست‌ها و سناریو‌های رنگارنگ دشمنی و جدال ظالمانه نظام سلطه و استکبار و در رأس آن امریکای جنایتکار و تروریست علیه ایران اسلامی به سبب اتکای ایرانیان به قدرت لایزال الهی و تمسک به آموزه‌های قرآن و چهارده قرن تاریخ اسلام و بهره مندی آنان از نعمت ولایت و تبعیت از رهبری‌های حکیمانه امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) و حضور هوشمندانه و هوشیارانه در صحنه، شرمساری و بی‌آبرویی برای سردمداران کاخ سفید همراه بوده است.

این بیانیه با اشاره به لزوم برجسته‌سازی و در معرض چشم قرار دادن میدان‌های شکست و رسوایی شیطان بزرگ در آوردگاه‌های مصاف با ملت حماسه‌ساز ایران اسلامی آورده است...

تاریخ چهار دهه گذشته نشانگر زنجیره‌ای از حوادث و صحنه‌های حماسی است که پیروزی و سربلندی ملت ایران در برابر استکبار جهانی و بدخواهان انقلاب و نظام در متن آن‌ها می‌درخشد و تردیدی نیست که این ملت مجاهد و پایدار در مسیر پیش روندگی انقلاب اسلامی و تحقق بیانیه گام دوم، بر خلاف خواست و تصور شیطانی جبهه متحد ضد انقلاب و دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ، مصمم‌تر و بالنده‌تر از گذشته نقش‌های سترگ و تعیین‌کننده خود را در پیشگاه جهانیان عرضه خواهد کرد.

با گذشت چهار دهه از تجاوز نظامیان تروریست آمریکا به ایران اسلامی در صحرای طبس نه تنها خصومت‌ها و خباثت‌های رژیم ایالات متحده علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کاهش نیافته است بلکه همزمان با افزایش تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و تشدید فشار‌ها علیه ملت ایران، با پدیدار شدن ویروس کرونا و شیوع آن در میهن اسلامی از دشمنی‌های جدید امریکایی‌ها نیز رونمایی شد و با ترفند‌های مختلف رسانه‌ای، اراده خود در عدم کمک واقعی به ایرانیان را عملی و برگ سیاه نوینی بر کارنامه پلیدی خود ضد بشریت افزود.

این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد و خاطره شهید منتظر قائم فرمانده دلیر و شجاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد و همراهانش و تقبیح اقدام خیانت‌بار بنی‌صدر در انهدام اسناد و تجهیزات جاسوسی امریکایی‌ها در صحرای طبس آورده است: موقعیت ممتاز و جایگاه نافذ جمهوری اسلامی ایران در مناسبات بین‌المللی و تبلور حقیقت انقلاب اسلامی ایران در متن بیداری و مقاومت اسلامی که به ویژه پس از شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پدیدارتر شده است، مرهون مقاومت و ایستادگی ملت ایران و حماسه‌آفرینی‌های تربیت‌یافتگان مکتب انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در نیرو‌های مسلح است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها