jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۴۶۲۸ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۲

بیش از دو هزار ساعت ویژه برنامه برای سحر و افطار ماه مبارک رمضان از شبکه‌های استانی صداوسیما پخش می‌شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، با توجه به فرا رسیدن ماه رمضان، شبکه‌های استانی صداوسیما برنامه‌های مختلفی را در حوزه‌های گوناگون و در قالب و ساختار‌های متنوع برای پخش در دو نوبت سحرگاهی و افطار آماده کرده‌اند که به صورت زنده و تولیدی روی آنتن می‌رود.

بر این اساس ۹۸۸ برنامه با مدت زمان ۶۲ هزار و ۵۶۰ دقیقه برنامه سحرگاهی با محوریت اهمیت سحر و معنویت سحرگاهان و نیز بیان نیاز‌های معارفی مخاطبان از قرآن و روایات با تکیه بر ویژگی‌های بومی و محلی استان‌های های مختلف کشور و هزار و ۲۸۹ برنامه ویژه افطار با مدت زمان ۶۳ هزار و ۲۴۰ دقیقه با محوریت ایجاد فضای معنوی و امیدآفرینی و نشاط و نیز بیان مفاهیم و برکات ماه مبارک رمضان و در مجموع ۱۲۵ هزار و ۸۰۰ دقیقه برنامه در ماه رمضان امسال از شبکه‌های استانی پخش می‌شود.

براساس این گزارش استفاده از زیبایی‏ های طبیعت در فصل بهار و تهیه برنامه خارج از استودیو و در فضای باز به عنوان نخستین اصل در راهکار‌های اجرایی تولید برنامه‌های سحرگاهی مد نظر بوده است. همچنین توجه به سنت‌های بومی و محلی و به تصویر کشیدن آن در سراسر کشور، توجه به موضوع شیوع بیماری کرونا و ارائه اطلاعات لازم در این خصوص در ایام روزه داری، پخش ده‌ها آیم متنوع و شاد ویژه ایام ماه رمضان، سر زدن به سفره‌های افطاری و سحر اقشار مختلف مردم به ویژه کادر درمانی سراسر کشور، پاسخگویی به سوالات شرعی مخاطبان و مطرح کردن احکام شرعی مرتبط با این ماه از موضوعاتی است که در تولید این برنامه‌ها به آن‌ها توجه شده است.

در این میان تهیه گزارش‌ها در برنامه‌های افطار، محدود به مراکز استان‌ها نبوده و حضور مردم در شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان به بهترین نحو ثبت، ضبط و پخش می‌شود.

استفاده از ظرفیت‌های بومی هر استان در تولید برنامه‌ها یکی از مهمترین موضوعات است به نحوی که سعی می‌شود در طراحی و اجرای برنامه‌ها، گوناگونی‌های فرهنگی، قومیتی و اجتماعی در برنامه‌ها لحاظ و این مسئله موجب غنای بیشتر برنامه‌ها شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر