jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۹۹۱ ۲۷ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۷

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران خبر داد:

تعویق زمان پرداخت قبوض گاز مشترکان

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: قبوض گاز مشترکین در سه ماه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 بخشیده نشده؛ بلکه زمان پرداخت به تعویق افتاده است و شهروندان باید قبوض گاز این سه ماه را به صورت تجمعی و یکجا به همراه قبض خردادماه پرداخت کنند.

به گزارش جام جم آنلاین، محمد عسگری در گفتگو با فارس با اشاره به اقدامات شرکت ملی گاز برای کمک به خانوارها در دوران شیوع کرونا و اجرای قرنطینه خانگی گفت: طبق بخشنامه دولت در پرداخت قبوض گاز شهروندان برای سه ماه اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 انعطاف‌پذیری‌هایی صورت گرفت به ‌گونه‌ای مردم می‌توانند فعلا قبوض گاز این سه ماه را پرداخت نکنند تا بدین صورت به مدیریت هزینه آنها در شرایط شیوع کرونا کمک شود. ‌

وی در ادامه اظهار داشت: البته این معنای بخشش قبوض سه ماه ذکر شده نیست بلکه باید در ماه‌های آینده قبوض این سه ماه نیز پرداخت شود. در حال حاضر طبق دستوری که به ما رسیده است شهروندان باید قبوض گاز این سه ماه را به صورت تجمعی و یکجا به همراه قبض خردادماه پرداخت کنند.

عسگری همچنین افزود: البته این پیشنهاد نیز مطرح است که قبوض این سه ماه یکجا پرداخت نشود و مبلغ آن بین ماه‌های بعدی تقسیم شود که تصمیم‌گیری آن بر عهده‌ی دولت است و ما در حال بررسی آن هستیم.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: با توجه به شرایط بودجه دولت امکان بخشش این قبوض وجود ندارد زیرا بخش زیادی از مبالغ دریافتی از قبوض صرف پرداخت یارانه به مردم می‌شود. یعنی درآمد و هزینه دولت در بودجه هر سال مشخص است که باید بر مبنای آن عمل کرد.

پیشنهاد شرکت ملی گاز برای اعطای سوبسید به همه مشترکین

وی با اشاره به اعطای سوبسید به مشترکین گاز در دوران شیوع کرونا گفت: علاوه بر تعویق پرداخت قبوض این سه ماه، شرکت ملی گاز پیشنهاد دیگری نیز برای حمایت از خانوارها ارائه داد که به تصویب هیئت دولت نیز رسید و بر مبنای این پیشنهاد سوبسید مناسبی به همه‌ مشترکین داده شد.

عسگری در ادامه توضیح داد: شیوه تعرفه‌گذاری قیمت گاز با توجه به فصول سرد و گرم متفاوت است. یعنی در فصول سرد که بازه زمانی آن از 15 مهرماه تا 15 فروردین‌ماه تعیین شده است به دلیل اینکه نیاز مردم به گاز افزایش می‌یابد، دولت برای حمایت از مردم قیمت گاز را پایین‌تر از فصول گرم تعرفه‌گذاری می‌کند.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در پایان گفت: در این راستا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تداوم کاهش دمای هوا در روزهای اخیر، به پیشنهاد شرکت ملی گاز تاریخ انتهای بازه زمانی فصول سرد از 15 فروردین‌ماه به 15 اردیبهشت‌ماه تغییر پیدا کرد و بدین ترتیب مردم تا تاریخ مذکور و در بازه‌ زمانی بیشتری می‌توانند گاز را به قیمت کمتری مصرف کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر