jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۷۴۴ ۲۴ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۸:۱۳

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شخصی که با جعل پیامک بانکی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد و گفت: متهم با جعل پیامک بانکی از مال باخته، بازی رایانه‌ای خریده بود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی گفت: بیست و هفتم اسفند ماه سال جاری پرونده‌ای به دادخواهی یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری به شیوه پیامک جعلی در کلانتری ۱۶۳ ولنجک تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع شد.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: در گام اول رسیدگی پرونده از شاکی تحقیقات جامعی پیرامون جزئیات کلاهبرداری به عمل آمد و شاکی اظهار کرد، بیست و ششم اسفندماه یک بازی رایانه‌ای به مبلغ چهار میلیون ریال در یکی از سایت‌های خرید و فروش اینترنتی برای فروش آگهی کردم. پس از ساعتی شخصی که خود را سعید معرفی می‌کرد با من تماس گرفت و درخواست خرید کالا را داشت. طی قراری در همان روز با خودروی برلیانس برای خرید مراجعه کرد و پس از دریافت کالا با اعمال متقلبانه و ارائه پیامک جعلی (اسکرین شات) وانمود کرد که مبلغ را به حساب من واریز کرده است و وقتی از وی دور شدم با پرینت حسابم متوجه شدم که پول را به حساب من واریز نکرده است.

این مقام پلیسی افزود: در گام بعدی کارآگاهان با مراجعه به محل قرار توانستند پلاک خودروی متهم را به دست بیاورند و مشخص شد وی ساکن محله اختیاریه می‌باشد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با هماهنگی دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۱ تهران دستور دستگیری متهم اخذ شد، گفت: تیمی از کارآگاهان شانزدهم فروردین ماه به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به پایگاه یکم انتقال دهند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: فرد کلاهبردار در بدو ورود به پلیس آگاهی به بزه انتسابی اعتراف کرد و با صدور قرار تأمین، متهم آزاد و تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر