jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۵۶۴ ۲۳ فروردين ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۹

انتظار می‌رود آمریکا نخستین ساعات شنبه را با این خبر سپری کند که هم به لحاظ تعداد مبتلایان و هم به لحاظ تعداد جان باختگان کرونا، در راس نمودار جهانی قرار گرفته است.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، آمریکا با مرگ ۲ هزار و ۱۸ نفر ظرف ۲۴ ساعت گذشته، نخستین کشوری در جهان شد که این تعداد از شهروندانش را ظرف یک روز از دست داده است.
این کشور اکنون بیش از نیم میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد و انتظار می‌رود به زودی به لحاظ جمع کل تعداد جان باختگان، ایتالیا را پشت سر بگذارد.
وبسایت داده شمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا روز جمعه گزارش کرد آمار جان باختگان کووید ۱۹ در آمریکا به ۱۸ هزار و ۶۹۳ نفر رسیده است و تعداد مبتلایان هم ۵۰۰ هزار و ۳۹۹ نفر است.
ایتالیا که بیشترین قربانیان را بر اثر کووید ۱۹ داشته، روز جمعه رقم کل جان باختگان را ۱۸ هزار و ۸۴۹ نفر گزارش کرد که تنها ۲۰۰ نفر از آمریکا بیشتر است.
به این ترتیب، انتظار می‌رود آمریکایی‌ها نخستین ساعات شنبه را با این خبر سپری کنند که کشورشان هم به لحاظ تعداد مبتلایان و هم به لحاظ تعداد جان باختگان در رأس نمودار جهانی قرار گرفته است.
نیمی از آمار قربانیان به ایالت نیویورک تعلق دارد که روزهای بحرانی را سپری می‌کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر