jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۳۴۴۰ ۲۰ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۹

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در نامه‌ای از آگاهی بخشی معاونت‌های برنامه ساز رسانه ملی در برنامه‌ها برای پرهیز از سفرهای نوروزی و اطلاع‌رسانی مناسب از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی قدردانی کرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی رسانه ملی، سید عباس صالحی رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مبارزه با کرونا در نامه ای به رئیس سازمان صداوسیما از عملکرد رسانه ملی در آموزش و آگاهی بخشی و پیشگیری از بیماری کرونا فدردانی کرد.

در این نامه خطاب به دکتر علی عسکری آمده است:

رسانه صداوسیما در معاونت‌های سیما، سیاسی، استان‌ها، برون‌مرزی و رادیو و دیگر بخش‌های آن سازمان در دوره مبارزه با بیماری کرونا سهم بسزایی در آموزش و آگاهی بخشی و پیشگیری از آن داشته و دارد. ضمن تشکر از جنابعالی و تمامی همکارانتان در سطوح ملی و استانی، تقدیر ویژه‌ای را در ارتباط با دو موضوع ابراز می‌دارد:

1. با آگاهی بخشی رسانه ملی (و دیگر رسانه‌ها) در مورد ترغیب مردم به پرهیز از سفرهای نوروزی، خوشبختانه آمار رسمی ترددهای کشور از حداقل 60 تا بیش از ۸۰ درصد کاهش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

2. با اطلاع‌رسانی مناسب از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در موضوع جلوگیری از سفر، تجمعات و مشاغل غیرضروری، مشارکت و همراهی عمومی مطلوبی را مشاهده می‌کنیم.

دوام توفیقات رسانه ملی را در همراهی با مدافعان سلامت آرزومندم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر