jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۲۳۳۸ ۰۲ فروردين ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۵

به رغم آنکه تاکنون هیچ گزارشی از میزان ابتلا، مرگ و میر و یا بهبودی شهروندان کره شمالی به ویروس کوید-19 منتشر نشد، دولتاین کشور امروز تردد در جامعه به ویژه با وسائل نقلیه عمومی بدون ماسک صورت را ممنوع کرد.


به گزارش خبرگزاری "یونهاپ" کره جنوبی، دولت کره شمالی از امروز قوانین سختگیرانه ای را برای شهروندان خود هنگام تردد در اماکن عمومی و به ویژه هنگام سوار شدن بر وسایل نقبه عمومی وضع کرد تا از این طریق از شیوع تازه و یا گسترش شیوع بیماری مهلک کرونا در کشور جلو گیری کند.

براساس این گزارش، دولت این کشور با تعیین هزاران مامور دولتی و استقرار آنها در اماکن عمومی برای انجام نظارت های پژشکی از آنها خواست تا از تردد مردم در وسایل نقلیه عمومی بدون ماسک صورت و نیز بدون ضد عفونی کردن دست ها قبل از سوار شدن بر این وسایل همچون، قطار بین شهری، قطار شهری و اتوبوس و تاکسی جلوگیری کنند.

براساس دستور العمل دولت کره شمالی به مردم باید قبل از استفاده از این وسایل درجه تب خود را اندازه گیری کرده و چنانچه دمای بدن شخصی بالا 37 درجه سانتی گراد باشد از سوار شدن او بر این وسایل جلوگیری کنند.

دولت در عین حال ضمن بستن مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور و انجام قرنطینه در نقاط مرزی، در صورتی یکی از سرنشینان این وسایل را دارای علائم مشکو تشخیص دهند، باید بلافاصله او برای قرنطینه شدن تحویل ماموران بهداشت دهند.

به گزارش ایرنا، تاکنون آمارهای مشخصی درباره میزان ابتلا به ویروس «کرونای جدید» در کره شمالی که با دو کشور چین و کره جنوبی مرز مشترک دارد وجود ندارد.

چین و کره جنوبی جزو قربانیان اولیه بیماری «کووید-19» بودند. این بیماری بر اثر ورود ویروس SARS-Cov-2 یا همان ویروس مشهور به کرونای جدید به بدن ایجاد می‌شود. 

سازمان جهانی بهداشت بعد از آنکه بیش از 121 هزار نفر در نقاط دنیا به بیماری کووید-19 مبتلا شدند اعلام کرد این بیماری به سطح «همه‌گیر جهانی» رسیده است. 

کره شمالی بعد از شیوع این ویروس در چین برای جلوگیری از شیوع آن مرزهای خودش را به طور کامل بست که این موضوع به تعطیلی تجارت قانونی و توریسم منجر شد.

ممکن است این اقدامات در جلوگیری از سرایت بیماری به کره شمالی موثر واقع شده باشد.

دولت آمریکا بدون ارائه هیچ مستنداتی مدعی شده که کرونا در کره شمالی شیوع پیدا کرده اما این کشور از ارائه آمار درباره آن خودداری می‌کند. 

«ژنرال رابرت آبرامز»، فرمانده نیروهای آمریکایی در کره جمعه گذشته در یک کنفرانس خبری مدعی شد که شاهد فعالیت‌های نظامی قابل توجه در کره شمالی نبوده و به همین دلیل این کشور هم درگیر کرونا است.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

محک‌ ماسک

محک‌ ماسک

دیروز بالاخره استفاده از ماسک در تمام محل‌های سرپوشیده اجباری شد و آن‌طور که بیشترمان در سطح شهر، ادارات، بانک‌ها و حمل‌ونقل عمومی شاهد بودیم ‌اغلب شهروندان این مقررات را رعایت کردند.

مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر