jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۱۸۵۵   ۲۴ اسفند ۱۳۹۸  |  ۱۲:۴۰

یکی از روش‌های همیشگی آمریکایی‌ها برای نفی مقاومت مردم عراق این است که حملات مردم این کشور علیه اشغالگران و به‌خصوص آمریکایی‌ها و همچنین راهپیمایی‌های میلیونی و مخالفت‌های مختلفی که مردم این کشور علیه اشغالگران انجام می‌‌دهند در روایتی وارونه به عنوان حامیان جمهوری اسلامی نسبت داده می‌شود، اما زمانی که ده‌ها نفر منتسب به حزب بعث عراق و ان‌جی‌او‌های وابسته به آمریکایی‌ها، کنسولگری جمهوری اسلامی ایران را به آتش می‌کشند، در روایت و تفسیر رسانه‌ها و مقامات آمریکایی و غربی به عنوان اراده ملت عراق معرفی می‌شود. طی دو ماه گذشته مردم عراق شاهد راهپیمایی میلیونی ضد اشغالگری غربی و همچنین تشییع پیکر سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و همراهش شهید ابومهدی المهندس در این کشور بودند.

 از سویی دیگر مجلس عراق هم با  تصویب قانونی، خواستار خروج نظامیان اشغالگر از جمله آمریکایی‌ها از خاک این کشور شده و نخست وزیر عراق هم به صراحت از ضرورت خروج آمریکایی‌ها از  این کشور سخن به میان آورده است اما این اظهارنظرها و پیام‌های روشن هیچ‌گاه در تفاسیر رسانه‌های غربی و مقامات آمریکایی به عنوان اراده ملت عراق تلقی نمی‌شود.

در کنار این موضوع، آمریکایی‌ها، نیروهایی از مردم عراق را که در مبارزه با گروه تروریستی داعش بیشترین نقش را داشتند مورد حمله قرار می‌دهند و رسانه‌های غربی و اپوزیسیون‌های معاند جمهوری اسلامی  آنها را منتسب به ایران می‌کنند.

این توهین به ملت عراق است که بنگاه‌های سخن‌پراکنی و  نظام رسانه‌ای سلطه همچنان حقیقت را وارونه جلوه می‌دهند اما واقعیت آن است که با وجود همه تدابیر و ترفند‌های رسانه‌ای و سیاسی که غربی‌ها راه انداخته‌اند نهایتا اشغالگری آمریکایی‌ها در خاک عراق خاتمه پیدا می‌کند و مبارزه مردم این کشور بعد از همه این سختی‌ها به پایان خود نزدیک می‌شود.

محمد مرندی - کارشناس مسائل بین الملل / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر