jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۰۲۹۳   ۲۸ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۲:۴۵

آمار چاقی در بزرگسالان و اطفال نه‌تنها در كشور ما بلكه در جهان روز به روز در حال افزایش است. كما این‌كه در دهه گذشته شیوع بیماری چاقی ۵۰درصد افزایش یافته است. ناگفته نماند كه چاقی یكی از عمده‌ترین علل قابل پیشگیری مرگ و میر در جهان است.

سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) علت شیوع بالای چاقی را شیوه زندگی بدون تحرك امروزی می‌داند. در بیماری چاقی با افزایش توده چربی بدن، سلامت فرد تحت تاثیر قرار گرفته و سالانه هزینه بالایی برای درمان عوارض ناشی از آن به جامعه تحمیل می‌شود.

لیزردرمانی با افزایش سوخت و ساز بدن و كاهش پرخوری عصبی در پیشگیری و درمان چاقی موثر است. به بیان دیگر، لیزر كم توان روش‌درمانی جدید و غیرتهاجمی در چاقی است كه بدون ایجاد حرارت موجب كاهش بافت چربی در بدن می‌شود.

لیزردرمانی در رفع مشكلات شایع افراد چاق مانند احساس خستگی مداوم، اختلال تنفسی، درد مفاصل و اختلال خواب موثر است. در واقع بیماران چاق، انرژی بیشتر و احساس بهتر را با كاهش وزن پس از لیزردرمانی تجربه می‌كنند.

با لیزردرمانی از عوارض چاقی مانند پرفشاری خون، بیماری كبد چرب، سنگ كیسه صفرا، آرتروز، بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت نوع ۲ پیشگیری می‌شود. امروز‌‌ لیزردرمانی یك روش متداول در افزایش متابولیسم، كاهش اشتها‌، كاهش وزن و كاهش سایز بیماران چاق در دنیاست.

دكتر آریستا شجاع الدین - لیزرتراپیست و مدرس لیزرهای پزشکی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر