jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۵۰۷۱   ۱۶ بهمن ۱۳۸۵  |  ۰۰:۲۱

تاکنون از 72 پیرغلام اباعبدالله تجلیل شده است. شهرام گیل آبادی ، مدیر شبکه جوان و دبیر همایش تجلیل از پیرغلامان اهل بیت در جمع خبرنگاران گفت:

در دوره چهارم همایش از 17 پیرغلام اهل بیت تقدیر می شود که در مجموع ، با افرادی که در 3 دوره قبل از آنها تقدیر شده است ؛ تاکنون 72 پیرغلام مورد تقدیر قرار گرفته اند.
وی با اشاره به پایه گذاری همایش پیرغلامان براساس حساسیت های مقام رهبری و مراجع عظام مبنی بر سوگواری های مذهبی به شکل اصیل و سنتی ، اضافه کرد: اخلاق ، معنویت ، تزکیه ، تکیه بر فضاهای آیینی و صحت مسائل تاریخی مواردی بود که از سوی آقایان مورد تاکید قرار گرفت و منجر شد به این که در رسانه ملی به عنوان جایی که می تواند رفتارساز و فرهنگ ساز باشد ، مقدمات این طرح در 5سال گذشته طراحی شود.
گیل آبادی همچنین ایجاد انگیزه برای کیفی سازی فضای عزاداری ، پوشش رسانه ای نمونه های برجسته در صداوسیما، توجه به مراثی صحیح و ترویج و تکریم عزاداری اصیل و سنتی ایران را از اهداف اصلی همایش پیرغلامان عنوان کرد و با اظهار امیدواری از تداوم این حرکت در سالهای بعد گفت: بعد از معرفی نمونه های مداحی اهل بیت و نشر منش و رفتار پیرغلامان در میان جوانان ، از مداحان جوانی که پا در راه قدیمی ترها گذاشته و به عزاداری اصیل توجه ویژه دارند ، با عنوان همایش کمر بسته های اباعبدالله هم تجلیل خواهد شد.
مهدی توکلیان ، مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران هم در این نشست انگیزه اصلی سازمان فرهنگی برای مشارکت در طرح پیرغلامان را مبارزه با عزاداری های مبتنی بر خرافات و بدعتهایی که در سالهای اخیر باب شده و احیا و ترویج عزاداری سنتی عنوان کرد و گفت: ارائه نمونه هایی که بیش از نیم قرن عمر خود را در راه سوگواری صحیح امام حسین (ع) و اهل بیت پیامبر صرف کرده اند، می تواند برای جوانان مفید باشد و این مساله از جمله اهداف اصلی ماست . چهارمین دوره تجلیل از پیرغلامان اباعبدالله ، فردا بعدازظهر در حسینیه جماران برگزار می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر