سومین سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره آمریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سومین نطق سالیانه خود در کنگره این کشور مدعی شد ایالات متحده بار دیگر از احترام زیادی برخوردار شده است.
کد خبر: ۱۲۴۶۴۸۳
سومین سخنرانی سالیانه ترامپ در کنگره آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سومین سخنرانی سالیانه خود در کنگره این کشور مدعی شد فرصت‌های شغلی رونق دارد. درآمد‌ها بیشتر شده است و اعتماد به اقتصاد بیشتر شده است.

ترامپ همچنین مدعی شد: «کشور ما بار دیگر از احترام زیادی برخوردار شده است. قدرت نظامی ما به حدی است که هیچ قدرتی در جهان به نزدیک آن هم نمی‌رسد. ۳ سال پیش ما، فرآیند بازگشت بزرگ آمریکا را در پیش گرفتیم. امشب من در مقابل شما ایستاده ام تا نتایج خارق العاده این روند را در اختیار شما قرار دهم.»

ترامپ در سخنرانی سالانه‌اش در کنگره گفت: «فرصت‌های شغلی در حال شکوفا شدن هستند، درآمد‌ها در حال افزایش یافتن هستند، فقر در حال کاهش یافتن است، میزان جرم و جنایت در حال کاهش یافتن است، میزان اعتماد به نفس در حال افزایش یافتن است و کشور ما در حال شکوفا شدن است و ما بار دیگر در حال شکوفا شدن هستیم.»

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: «دشمنان آمریکا در حال فرار کردن هستند، سعادت و بهروزی آمریکا در حال تقویت شدن است و آینده آمریکا به شدت روشن است. سال‌های مرتبط با ضعف اقتصادی آمریکا دیگر به پایان رسیده است.»

ترامپ همچنین در ادامه اظهاراتش که با تشویق جمهوری‌خواهان و سکوت و بی اعتنایی دموکرات‌ها همراه بود، ادعا کرد: «امروز، دیگر کشور‌هایی که در حال بهره‌مند شدن از مزایای ناشی از کشور ما بودند اکنون با ما فاصله زیادی دارند. ما شاهد دوران وعده‌های محقق نشده، بیکاری، شعارها، بهانه‌ها برای هدر دادن ثروت، قدرت و پرستیژ آمریکا بودیم.»

ترامپ مدعی شد: «طی تنها ۳ سال، ما توانستیم ذهنیت افول آمریکا را از بین ببریم و ما افول سرنوشت آمریکا را رد کردیم. ما به طور کلی این گونه مسائل را رد کردیم. ما با سرعتی رو به جلو در حال حرکت کردن هستیم که همین چند وقت پیش قابل تصور هم نبود و ما هرگز به آن شرایط باز نخواهیم گشت.»

رئیس‌جمهور ایالات متحده همچنین مدعی شد: «من مفتخرم که امشب این گزارش را در اختیار شما قرار دهم که اقتصاد ما در بهترین شرایط خود قرار دارد. ارتش ما به طور کامل بازسازی شده است و قدرت آن با هیچ ارتش دیگری در جهان قابل قیاس نیست و آن‌ها در این زمینه حتی به ما نزدیک هم نیستند. مرز‌های ما امن هستند.»

دونالد ترامپ در ادامه ادعاهای خود افزود: «خانواده‌های ما در حال ترقی کردن هستند، ارزش‌های ما در حال احیا شدن هستند، افتخارات ما احیا شده است و به همه این دلایل من به مردم کشور بزرگمان و همچنین به اعضای کنگره می‌گویم که وحدت ما قدرتمندتر از هر زمانی در گذشته است. اگر ما سبب معکوس شدن فرآیند ناکام اقتصادی دولت قبلی نمی‌شدیم، جهان اکنون شاهد این موفقیت بزرگ اقتصادی نمی‌بود.»

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «برای حفاظت از جان آمریکایی‌ها تلاش می‌کنیم به جنگ هایمان در خاورمیانه پایان دهیم. ترامپ افزود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار در ارتش آمریکا‎، سرمایه گذاری کردیم. ما بهترین هواپیماها، موشک‌ها و کشتی‌هایی را که در داخل آمریکا ساخته می‌شود، خریداری می‌کنیم.»

ترامپ در حالی سخنرانی سالیانه اش را در کنگره برگزار کند که دومین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکاست که همزمان با استیضاح، سخنرانی سالیانه در کنگره دارد. نخستین بار این اتفاق در ۱۹۹۹ روی داده بود.

از سوی دیگر، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد در سخنرانی سالیانه ترامپ اشاره‌ای به موضوع استیضاح نمی‌شود.

این در حالی است که برخی نمایندگان کنگره آمریکا اعلام کرده بودند که در سخنرانی سالیانه ترامپ شرکت نمی‌کنند.

آیانا بریسلی، عضو مجلس نمایندگان از ایالت ماساچوست در حساب توئتیری خود نوشت: «سخنرانی سالانه ترامپ به دلیل اشغال کنندگان کاخ سفید که همواره مردم آمریکا، کنگره و قانون اساسی ما را تحقیر می‌کنند، صدمه زننده است. من نمی‌توانم با وجدان راحت در سخنرانی شرم آور امشب شرکت کنم.»

الکساندریا اوکازیو کورتز، دیگر نماینده آمریکایی نیز در پیامی توییتری نوشت: «پس از تأمل زیاد، تصمیم گرفتم که در مراسم دولتی برای عادی جلوه دادن رفتار غیرقانونی ترامپ و تخریب قانون اساسی از سوی وی، حضور پیدا نکنم. هیچ یک از این کار‌ها طبیعی نیست و من به آن مشروعیت نخواهم داد. در نتیجه، من در سخنرانی سالانه ترامپ شرکت نخواهم کرد.»

رشیده طلیب، نماینده فلسطینی الاصل ایالات میشیگان در کنگره این کشور نیز در توییتر خود با اشاره به جمله آیانا پریسلی، نماینده ماساچوست که گفته است برای اعتراض کردن راه درست یا غلط وجود ندارد، نوشت: «به نشانه اعتراض به رئیس‌جمهور استیضاح شده با لباس سنتی سفید فلسطینی خود در سخنرانی سالانه ترامپ حضور خواهم یافت.»

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها