jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۲۴۶۳۳۷   ۱۳ بهمن ۱۳۹۸  |  ۱۸:۱۲

ویژه برنامه های رادیو به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اعلام شد.

از پوشش رسانه ای راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن تا ویژه برنامه های  اختتامیه تئاتر و فیلم فجر در شبکه های رادیویی

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی معاونت صدا، رادیو به طور ویژه و با استفاده از قالب ها و ساختارهای متنوع و البته جذاب در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به بیان دستاوردها، شکوه و عظمت این حرکت عظیم مردمی و ثمره های آن برای تمام مردم جهان می پردازد.

انقلاب اسلامی ایران ثمره جهاد، از خود گذشتگی و ایثار افرادی است که حکومت طاغوت را بر نتافتند و برای زندگی در عصر روشنایی ،جان های خویش را فدا نمودند. این انقلاب که بزرگ‌ترین و مردمی‌ترین انقلاب عصر جدید است، تنها انقلابی است که یک چلّه‌ پُرافتخار را بدون خیانت به آرمانهایش پشت سر نهاده و از کرامت خود و اصالت شعارهایش صیانت کرد و اینک وارد دوّمین مرحله‌ خودسازی ،جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است.

این شجره طیبه در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشته و قدم به دهه‌ی پنجم حیات خود نهاده که اگرچه دشمنان مستکبرش گمان‌های باطلی در سر داشتند اما دوستانش در سراسر جهان، امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده، همواره سربلند دیده‌اند و اینک وظیفه رسانه ملی و رادیو به طور ویژه در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیان دستاوردها، شکوه و عظمت این حرکت عظیم مردمی و ثمره های آن برای تمام مردم جهان از دریچه هایی متفاوت و با استفاده از قالبها و ساختارهای متنوع و البته جذاب است.

بر همین اساس شبکه‌های رادیویی در مجموع با 1525 برنامه، 163 عنوان و به مدت 753 ساعت به موضوع «دهه فجر انقلاب اسلامی» می پردازند که از این میزان برنامه، 469 برنامه در قالب 60 عنوان و به مدت 399 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

22بهمن و ویژه برنامه های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی رادیو

در روز 22 بهمن رادیو ایران در مجله رادیویی صبحگاهی «ساده مثل صبح» در قالب گزارش و متن به دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن می پردازد. «روز خوب پیروزی» انعکاس راهپیمایی مردم در این روز است.همچنین بعد از ظهر همان روز در «جشن پیروزی »در گزارش های مردمی، صحبتهای کارشناسی و مرور خبرگزاری ها به بازتاب حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن می پردازد. برنامه «دستاورد» به دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می پردازد.

«سپیده رهایی» ویژه برنامه برگزاری راهپیمایی 22 بهمن ماه و انغکاس حضور پرشور مردم در راهپیمایی است که از رادیو فرهنگ پخش می شود.

رادیو ورزش در ویژه برنامه «میدان آزادی» از محل برگزاری راهپیمایی با ورزشکاران و مسئولان ورزش کشور حاضر در راهپیمایی گفتگو می کند.رادیو سلامت با ویژه برنامه ای یاد و حماسه خلق آفرینان پیروزی انقلاب را گرامی می دارد.رادیو تهران نیز در ویژه برنامه ای به پوشش مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن می پردازد.

رادیو گفت و گو در ویژه برنامه «حماسه ای دیگر» به پوشش رسانه ای این روز مهم با توجه به اتفاقات روی داده در منطقه بخصوص ترور شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی می پردازد.

رادیو قرآن نیز در مجله رادیویی«فجر نور» به پوشش راهپیمایی 22 بهمن از محل پایگاه رادیو قرآن در تقاطع خیابان نواب و آزادی می پردازد.

رادیو اقتصاد در «حماسه خود باوری» راهپیمایی 22 بهمن را پوشش می دهد. گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و بازتاب آن در رسانه های داخلی و خارجی، راهبردهای انقلاب اسلامی در حوزه اقتصادی، عوامل موفقیت انقلاب اسلامی، رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، تاثیر راهبردها و اهداف انقلاب بر مردم منطقه وکشورهای آزادی خواه و تاثیر پیشرفت های فضایی کشور به ویژه موسسات دانش بنیان بر اقتصاد ،مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه ست.

انعکاس جشنواره های فیلم ، تئاتر فجر و هنرهای تجسمی از رادیو

دو مراسم سی و هشتمین اختتامیه تئاتر و فیلم فجر به همراهی بخشی ازبرنامه های ارتش در آستانه پیروزی انقلاب با نیروهای مردمی به طور مستقیم و زنده از رادیو نمایش پخش می شود.همچنین رادیو نمایش با برنامه های «رادیو تئاتر 1 و 2» به پخش مستقیم اجرای نمایش بخش اول و دوم رادیو تئاتر می پردازد. مجله رادیویی« صدا در صحنه» اطلاع رسانی ، نقد و بررسی سی و هشتمین تئاتر فجر است .«نمای نقره ای فیلم فجر» نقد فیلم های اکران شده جشنواره فیلم فجر با حضور بازیگران ، کارگردانها و تهیه کنندگان فیلم است.« نت کوک موسیقی فجر» نقد موسیقی های اجرا شده در تالار فجر و گفتگو با رهبران ارکستر و سازندگان موسیقی است.

«حوض نقره» رادیو ایران از 12 تا 22 بهمن ویژه جشنواره فیلم ، تئاتر فجر و انعکاس آنها است.
همچنین «برداشت 38» رادیو فرهنگ بررسی فیلم های 1398 ویژه جشنواره بین المللی فیلم فجر و «تماشاخانه فجر » وبررسی تئاتر 1398- ویژه جشنواره بین الملی تئاتر فجر است.« طوبی زرین» ویژه جشنواره هنرهای تجسمی فجر است که از 23 تا 30 بهمن پخش می شود.«سودای سیمرغ» رادیو گفت و گو نقد و بررسی جشنواره فیلم فجر با هدف جریان شناسی سینمای کشور با حضور منتقدین و سینماگران است.

رادیو ایران و صبح انقلاب

رادیو ایران برای مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی تعداد 138 برنامه را در قالب 25 عنوان و به مدت 64 ساعت پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه 7 عنوان برنامه به مدت 40 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

مجله رادیویی «صبح انقلاب» به معرفی دستاوردها ی انقلاب اسلامی در قالب گفتگو با کارشناسان
می پردازد.گزارش ، متن و سرود از دیگر بخش های این برنامه است. همچنین در «خانواده ای به نام ایران» سهم شهرستانها در انقلاب مرور می شود و برنامه «دستاورد» نیز درمورد دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی است.

رادیو فرهنگ و شنیدنی های انقلاب

رادیو فرهنگ تعداد 184 برنامه را در قالب 26 عنوان و به مدت 106 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 6 عنوان برنامه به مدت 45 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

مجله رادیویی«مجله انقلاب» که از 12 تا 22 بهمن پخش می شود بیان روایت تاریخی انقلاب از زبان مردم و انقلابیون است که شامل روزشمار دهه فجر، شنیدنی های تاریخی و خاطرات انقلاب است.«شنیدنی های انقلاب» مروری بر تاریخ شکلگیری انقلاب اسلامی و پس از آن است.

رادیو جوان و تونل زمان

رادیو جوان تعداد 132 برنامه را در قالب 11 عنوان و به مدت 75 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 7 عنوان برنامه«ویژه دهه فجر» ، « نمایش»،«مسابقه 41» ،«هزارتو» با بیان رویدادهای مهم در دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، برنامه گفتگو محور «ویژه دهه فجر» ، ویژه برنامه گفتار محور« تونل زمان» ویژه برنامه گفتگو محور گروه سیاسی به مدت 55 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

رادیو ورزش و آنونس هایی انقلابی

رادیو ورزش تعداد 62 برنامه را در قالب 7 عنوان و به مدت 52 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 2 عنوان برنامه به مدت 3 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

در فواصل پخش این شبکه رادیویی در تهیه «آنونس هایی» به دستاوردهای ورزش کشور می پردازد.

رادیو نمایش و بن بست سرهنگ افشار

رادیو نمایش تعداد 107 برنامه را در قالب 16 عنوان و به مدت 77 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 10 عنوان برنامه به مدت 63 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

نمایش های «لباس مبدل»، «کوچه یاس»،« راز»، « یادگار سالهای رنج»، « بن بست سرهنگ افشار » از این دست است.

رادیو سلامت و قصه های ایران من

رادیو سلامت تعداد 107 برنامه را در قالب 16 عنوان و به مدت 44 ساعت پیش بینی کرده است که از این میزان برنامه 3 عنوان برنامه« ویژه برنامه دهه فجر» با موضوع بیان دستاوردها، سرمایه اجتماعی و امنیت و « قصه های ایران من»با موضوع قصه های انقلاب به مدت 22 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

رادیو تهران و ویژه برنامه روز 12 بهمن

رادیو تهران تعداد 64 برنامه را در قالب 11 عنوان و به مدت 34 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 2 عنوان برنامه به مدت 4 ساعت و 30 دقیقه به صورت ویژه خواهد بود. ویژه روز 12 بهمن بیانگر یاد و خاطره بازگشت امام خمینی(ره)است.گفتگو درباره بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف، موسیقی های خاطره ساز انقلاب، معرفی اشخاص، مکان ها، و نمادهای مهم انقلابی در شهر تهران، بازخوانی تاریخ انقلاب، استقلال، خودکفایی و مردم سالاری ثمره انقلاب از مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه است.

رادیو گفتگو و مستند این راه روشن است

رادیو گفتگو تعداد 150 برنامه را در قالب 13 عنوان و به مدت 123 ساعت پیش بینی کرده که تمامی برنامه ها به صورت ویژه خواهد بود.

برنامه گفتگو محور «منشور تلاش »،نشست خبری با مسئولین 10 نهاد موسس انقلاب مانند کمیته امام خمینی(ره)، سازمان بسیج سازندگی و با حضور پرسشگر انی از رسانه های مکتوب و غیر مکتوب با هدف تبیین عملکرد این نهادها و تأثیر آنها در رشد و پیشرفت انقلاب اسلامی است.«دستاورد» از دیگر برنامه ها با همین ساختار است که به بررسی و تبیین دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور پس از پیروزی شکوهمند انقلاب و نگاه به آینده علمی کشور با توجه به ورود به دهه پنجم انقلاب با تأکید بر شعار ما توانستیم با هدف امید آفرینی و تحقق گام دوم انقلاب می پردازد.« تا قله راهی نیست» نیز نگاهی به تبیین دستاوردها و پیشرفت های علمی کشور در حوزه های زیست فناوری، فناوری نانو، فناوری فضایی، سلولهای بنیادی و بازساختی در دوران انقلاب با ساختار مستند گزارشی و گفتگو محور با هدف برون رفت از اقتصاد نقتی و اتکا به اقتصاد دانش بنیان دارد.

مستند « این راه روشن است» با نگاه تاریخی به چگونگی شکل گیری و انجام 12 راهپیمایی بزرگ و سرنوشت ساز انقلاب اسلامی از 15 خرداد 1342 تا پیروزی انقلاب در 22 بهمن 57 و مستند « راه و بیراه » به بررسی دوره های مختلف مذاکرات هسته ای ایران وغرب می پردازد.

« روایتی کوتاه از درون پهلوی» معرفی 20 کتاب است که به قلم نزدیکان درباره پهلوی با هدف تبیین چهره واقعی رژیم پهلوی و ترویج فرهنگ کتابخوانی نوشته شده است.

جنگ صبحگاهی «خیابان انقلاب»با بخش های مختلف و متنوع و با ضرباهنگ مناسب با هدف ترویج نشاط و امید با حضور چهره های شاخص فرهنگی، هنری، سیاسی پخش می شود.

مجله رادیویی « افق های نو» با رویکرد تبیین و تحلیل 7 توصیه اساسی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در آستانه سالگرد ابلاغ این بیانیه راهبردی پخش می شود ،« نگاهی به آینده» تحلیل و بررسی توصیه های مهم رهبری در بیانیه گام دوم با ساختار ترکیبی، بررسی 3 توصیه " استقلال، آزادی" ، " عدالت و مبارزه با فساد " و " عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمن "، « بیکرانه های آسمان » در روز فناوری فضایی با مروری بر پروژه ها و انتظارات بر زمین مانده ، « فاتحان آسمان » در روز نیروی هوایی با هدف بیان نقش تحریم ها در خودکفایی کشور در صنعت دفاعی هوایی از رادیو گفت و گو پخش می شود.

رادیو معارف و«سلام آزادی»

رادیو معارف تعداد 117 برنامه را در قالب 14 عنوان و به مدت 46 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 5 عنوان برنامه به مدت 30 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

دو برنامه مجله ای «سلام آزادی» از 12 تا 22 بهمن به بیان عناصر، مولفه ها و راهکارهای تحقق گام دوم ویژه دهه فجر می پردازد و «شکرانه» تمسک به اهل بیت در به ثمررسیدن انقلاب اسلامی است.
در برنامه گفتارمحور «سخن انقلاب » سخنان شهید بهشتی با موضوع : سیر انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) ، سخنان شهید باهنر با موضوع : انقلاب فرهنگی و سخنان شهید مطهری با موضوع : مفهوم آزادی پخش می شود.

در برنامه «گفتگو» محور« امتداد» نقش و تأثیر بین المللی انقلاب اسلامی روایت می شود و «پرسمان انقلاب» پاسخ به پرسش‌ها و شبهات انقلاب اسلامی است.

رادیو قرآن و «رویش ها»

رادیو قرآن تعداد 46 برنامه را در قالب 7 عنوان و به مدت 8 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 2 عنوان برنامه به مدت 4 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

در مجله رادیویی«رویش ها» چهره های قرآنی دستاورد انقلاب معرفی می شود.مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه بیان دستاورد انقلاب اسلامی در حوزه چهره های شاخص قرآنی، اطلاع رسانی از فعالیت های قرآنی دهه فجر است

ایرانصدا و روایت داستان روزنامه دیواری

رادیو اینترنتی ایرانصدا تعداد 363 برنامه را در قالب 8 عنوان و به مدت 40 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 2 عنوان برنامه به مدت 4 ساعت به صورت ویژه خواهد بود.

در برنامه کتاب گونه «چغک» روایتی از اتفاقات و جریانات مرتبط با ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی پخش می شود.دو ویژه برنامه «روزنامه دیواری » بیان فعالیت بچه ها برای ساخت روزنامه دیواری و «شیرینی» داستان درست کردن شیرینی توسط مادر علی کوچولو به مناسبت 22 بهمن از دیگر برنامه هاست.

رادیو اقتصاد تعداد 13برنامه را در قالب 7 عنوان و به مدت 12 ساعت پیش بینی کرده که از این میزان برنامه 1 عنوان برنامه به مدت 4 ساعت به صورت ویژه خواهد بود. همچنین رادیو صبا نیز تعداد 42 برنامه را در قالب 2 عنوان و به مدت 3 ساعت پیش بینی کرده است.مسابقه پیامکی با موضوع انقلاب شکوهمند اسلامی و پخش ترانه های درخواستی مردم درباره انقلاب، ایجاد فضایی شاد و نوستالژیک برای مخاطبان از آن سالها از مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه ها است.

رادیو پیام نیز 68 ساعت برنامه پیش بینی کرده که مهمترین موضوعات اشاره شده در این برنامه ها عبارتند از: گرامی داشت دهه ی فجر، دهه فجر در کلام امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، دعوت به راهپیمایی روز پیروزی انقلاب اسلامی، نقش انقلاب اسلامی در تاریخ جهان و دیدگاه اندیشمندان در مورد انقلاب اسلامی، پخش موسیقی های ملی میهنی و بیان دستاوردهای انقلاب در بخش های مختلف.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر