اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد که طرح ظالمانه صلح آمریکا موسوم به معامله قرن را قبول ندارد و بر عدم همکاری با واشنگتن برای اجرای این طرح، تأکید کرد.
کد خبر: ۱۲۴۶۲۴۹
اتحادیه عرب «معامله قرن» را رد کرد

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه به منظور بررسی طرح سازش تحمیلی موسوم به «معامله قرن»، امروز شنبه 12 بهمن ماه آغاز شد.

این نشست بعد ظهر امروز کار خود را با انتشار بیانیه‌ای پایان داد و وزاری خارجه عرب در این بیانیه تأکید کردند که طرح ظالمانه صلح آمریکا را نمی‌پذیرند.

شبکه خبری «المیادین» گزارش داد که در این بیانیه بر «عدم همکاری با دولت آمریکا برای اجرای این طرح صلح» تأکید شده است.

در این بیانیه آمده است که «به اسرائیل نسبت به اجرای بندهای این طرح و نادیده گرفتن قطعنامه‌های بین‌المللی هشدار می‌دهیم».

وزرای خارجه کشورهای عربی تأکید کردند که «طرح صلح عربی»، کمترین حدی است که کشورهای عربی برای تحقق صلح بین مردم فلسطین قبول دارند.

اتحادیه عرب در اجلاسی که در سطح سران خود در سال 2002 در بیروت برگزار کرد، طرحی برای صلح با تل‌آویو تصویب کرد. این طرح، خواستار تشکیل کشور فلسطینی است که بر اساس مرزهای 1967 باشد.

این طرح همچنین بر حل مسأله آوارگان فلسطینی و عقب‌نشینی اسرائیل از بلندی‌های جولان اشغالی و بخش‌هایی در جنوب لبنان که کماکان تحت اشغال اسرائیل است، تاکید می‌کند تا در آزای تحقق این موارد، کشورهای عربی هم رژیم اشغالگر اسرائیل را به رسمیت بشناسند.

در بیانیه امروز اتحادیه عرب از جامعه بین‌الملل خواسته شد که با اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین مقابله کند.

نشست امروز اتحادیه عرب به درخواست محمود عباس ریاست تشکیلات خودگردان و به ریاست وزیر خارجه عراق، برگزار شد و طی آن علاوه بر وزیر خارجه عراق، رئیس تشکیلات خودگردان نیز سخنرانی کرد.

عباس در این نشست تأکید کرد که «بنیامین نتانیاهو هیچ اعتقادی به صلح ندارد. در دوره وی، شاهد هیچ پیشرفتی در روند صلح نبودیم. دیدارهای چهارگانه ما با «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هیچ نتیجه‌ای نداشت. ما می‌خواهیم کشور خود را برپا کنیم و ملت ما در امنیت و استقلال زندگی کنند. ترامپ پیشتر به من گفته بود که معتقد است ما می‌توانیم کشوری بدون سلاح زندگی کنیم»

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها