آمریکایی‌ها پیام دادند دیگر نزنید!
روایت وزیر خارجه کشورمان از حمله به عین‌الاسد:

آمریکایی‌ها پیام دادند دیگر نزنید!

اذعان پنتاگون به آسیب دیدگی ۵۰ نظامی آمریکا در عین الاسد

سه هفته پس از انتقام سخت ایران و حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در عراق، پنتاگون با صدور اصلاحیه‌ای آمار مجروحان این حمله را ۵۰ نفر عنوان کرد.
کد خبر: ۱۲۴۵۹۶۹
اذعان پنتاگون به آسیب دیدگی ۵۰ نظامی آمریکا در عین الاسد

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، پنتاگون روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اذعان کرد که ۵۰ نظامی آمریکایی در حمله ماه گذشته ایران به پایگاه عین‌ الاسد آسیب مغزی دیده‌اند که ۱۶ نفر بیشتر از آمارهای پیشین است.

پنتاگون که به مخفی کاری درباره آمار تلفات و خسارت‌های این حمله متهم است، اعلام کرد که آمار و ارقام اعلام شده قطعی نبوده و ممکن است دستخوش تغییر شوند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پس از حمله موشکی به عین الاسد با تلاش برای کم اهمیت جلوه دادن انتقام سخت ایران مدعی شده بود که «برخی از سربازان آمریکایی تنها دچار سر درد شده‌اند» و هیچ‌یک از این سربازان دچار جراحت جدی در طول این حمله نشده‌اند.

چند روز پس از این سخنان ترامپ، آمریکایی‌ها اذعان کردند که ۱۱ نظامی آنها دچار موج گرفتگی و آسیب مغزی شده‌اند و برای مداوا به آلمان فرستاده شده‌اند البته با انتشار تدریجی اخبار مربوط به حمله، پنتاگون هر روز آسیب دیدگی شمار بیشتری از نظامیان را اعلام کرده اما تاکنون به کشته شدن هیچ نظامی اعتراف نکرده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها