jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۷۳۹ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

حمله سرپرست معاونت وزارت ورزش و جوانان به سرمربی کشتی فرنگی

علی‌نژاد: «بنا»در چارچوب خودش حرف بزند

حمله سرپرست معاونت وزارت ورزش و جوانان به محمد بنا. همین چند روز پیش بود که سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در اظهاراتی از تلاش مسؤولان وزارت ورزش برای بازگشت استراماچونی به استقلال و همچنین توجه بیش از اندازه به فوتبال گفته بود.

انتقادی که با واکنش مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت وزارت ورزش و جوانان روبرو شده است. او روز گذشته در جلسه کمیسیون‌های وزارت ورزش و جوانان برای دقایقی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.
آقای علی‌نژاد به نظر می‌رسد جای کمیسیون فوتبال در بین همه کمیسیون‌ها خالی است.
فوتبال یک رشته است و کمیسیون‌ها برای کل ورزش فعالیت می‌کنند. کمیته هم حمایت هم برنامه‌ریزی دارد. بنابراین از یک رشته خاص حمایت نمی‌کنند.
بدون تعارف از شما می‌پرسیم. یک انتقادی که به وزارت ورزش می‌شود این است که چرا فدراسیون‌ها به مدت طولانی با سرپرست اداره می‌شوند؟
انتخابات فرآیندی دارد ابتدا باید شرایط ایده‌آل باشد تا افراد در فصای آرام رقابت کنند. این زمان می‌برد تا شرایط آماده شود. بعد ثبت‌نام‌ها شروع می‌شود و فرآیند تایید هم زمانبر است. سرپرستان اختیارات روسا را دارند. تلاش می‌کنیم ثبت‌نام‌ها شروع شود. برای تنیس هم شروع کرده‌ایم. الان مشکل خاصی نداریم و فدراسیون‌ها شرایط‌شان مشخص است.
و انتقادی دیگر این‌که چرا کارمندان وزارت ورزش برای شرکت در انتخابات و ریاست فدراسیون‌ها در اول صف هستند.
نمی‌توانیم حق ثبت نام را بگیریم، اما یکسری حقوق شهروندی هست. هیچ جا نیامده کارمندان دولت و وزارت نمی‌توانند نامزد شوند. نمی‌توان جلوی این موضوع را گرفت اما سیاست من است همکاران ما کمتر به انتخابات ورود کنند. عناصر فرهیخته در ورزش داریم که می‌خواهند در ورزش فعالیت کنند.
نظر شما درباره انتقاد محمد بنا از توجه بیش از اندازه وزارت ورزش به فوتبال چیست؟
این‌که به ورزش‌های دیگر توجهی نداریم کم لطفی است. برای بنا احترام قائل هستیم اما او باید در چارچوب خودش صحبت کند. فدراسیون کشتی می‌داند ما حمایت‌های لازم را کرده ایم دیروز و امروز کمک‌های لازم را کرده ایم. روسای فدراسیون‌ها هم موظف هستند تلاش کنند و کمیته و وزارت هم کمک کنند.استقلال یک باشگاه بزرگ است و ده‌ها میلیون طرفدار دارد. وزارت به عنوان نهادی که حمایت و نظارت می‌کند نمی‌تواند بی تفاوت باشد. استقلال با استراماچونی بعد از پنج هفته اول نتایج خوبی گرفت هر چند در ابتدا شعارهایی علیه او بود اما باشگاه حمایت کرد. حالا او ناگهان رفته و وزارت در جهت توجه به خواست مردم ایران کمک کرد این مشکل حل شود.
آیا این وظیفه وزارتخانه است؟
ما به عنوان حامی ورود کردیم. از وزارت خارجه و عواملی که می‌توانستند کمک کنند هم کمک گرفتیم. ما نقش حاکمیتی خود را داریم. البته تحریم‌ها را فراموش نکنیم.
مازیار فیروزی
ورزش
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر