jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۶۰۱ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

حجت الاسلام سید محمود علوی، وزیر اطلاعات با بیان این‌که ‌ ۸۰ نوع مواد روانگردان در ایران تولید می شود، گفت: پهپادهایی هست که موادمخدر حمل می‌کند و باید به قدری دانش‌مان را افزایش دهیم تا بتوانیم با این تجهیزات مقابله کنیم.

به گزارش مهر، وی در ‌سومین نشست تخصصی معاونان، مدیران کل و شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور افزود: وزارت اطلاعات باید کاری کند که در مبدا به دانه درشت های مواد مخدر ضربه بزند تا کمک حال ناجا باشد و مبارزه با موادمخدر نتیجه بهتری داشته باشد. وی افزود: مبارزه با موادمخدر باید تبدیل به فرهنگ شود و مردم هرجایی که استعمال و خرید و فروش موادمخدر را می بینند بلافاصله به نهادهای انتظامی گزارش کنند.
وزیر اطلاعات عنوان کرد: نهادهای بین المللی در مبارزه با موادمخدر رفتار دوگانه دارند، اگر موادمخدر به آنها آسیب برساند اعلام نگرانی می‌کنند، ولی اگر آسیبی به آنها نرسد عقب نشینی می کنند.
‌ اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این نشست گفت: بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر در لایحه بودجه سال ۹۹،
۱۹ درصد افزایش یافته است که این خود نشان از اهمیت حوزه مواد مخدر و توجه دولت به این موضوع دارد. وی افزود : در سال جاری بیش از ۷۰۰ تن مواد مخدر کشف شد که این میزان کشفیات نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی ادامه داد: همراه با این افزایش کشفیات، تلفات اشرار هم ۱۷ درصد، کشفیات سلاح ۳۱ درصد، اموال مصادره شده ۳۸ درصد و خودروهای توقیفی ۶۸ درصد رشد داشته است ضمن این که خوشبختانه شاهد کاهش ۸۰درصدی هزینه انسانی هستیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر