jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۵۵۸   ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۷

ایرانیان خارج از کشور به عنوان سفیران فرهنگی ایران در همه نقاط دنیا می‌توانند نقش به‌سزایی در معرفی فرهنگ و تمدن عظیم، تأثیرگذار و پرافتخار ایرانی - اسلامی داشته باشند. هموطنان مقیم خارج از کشور در هر کجای دنیا که ساکن هستند قلبشان برای ایران و محیط گرم و صمیمی آن می‌تپد.

شبکه جام‌جم پاسدار زبان فارسی

شبکه جهانی جام‌جم با تجربه‌ای که طی 22 سال گذشته به‌دست آورده می‌تواند علاوه بر ایجاد فضایی پرنشاط، امیدبخش و سرگرم کننده برای مخاطبان، در جهت معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی و صیانت و تقویت آن و آشناسازی آنها با شخصیت ها و مفاخر نامدار تاریخی و معاصر نقش مؤثری ایفا کند.

حراست از زبان شیرین فارسی و آموزش آن به‌ویژه به نسل‌های سوم و چهارم ایرانی خارج از کشور و در کنار آن ترغیب مخاطبان به کاربرد زبان فارسی در گفتار و نوشتار می‌تواند یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های این شبکه در سال‌های آتی قرار گیرد.

توجه به زبان‌ فارسی در شبکه جهانی جام‌جم می‌تواند جمعیت فراوانی از حوزه تمدنی زبان فارسی را به جمع مخاطبان این شبکه اضافه کند. این وظایف به‌ویژه در گام دوم انقلاب اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا ایران قدرتمند و مستقل باید در دهه های پیش رو به کمک رسانه‌های خود در جهت معرفی پیشرفت‌های صورت گرفته در 40سال گذشته به دنیا گام برداشته و مسیر نیل به اهداف تمدن نوین اسلامی را برای خود هموار کند.

اینجانب سالروز تأسیس شبکه جهانی جام‌جم را به تمام ایرانیان و فارسی‌زبانان خارج از کشور و کارکنان این شبکه تبریک عرض می کنم و از این‌که زمینه مناسبی برای همکاری میان این شبکه با بنیاد سعدی فراهم شده خرسندم.

دکتر غلامعلی حداد عادل - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عباس‌ آقا باشیم

عباس‌ آقا باشیم

سال‌ها پیش توی یک مدرسه تئاتر به کار مشغول بودم. ساختمانی با موقعیت اداری را دوستی اجاره کرده‌بود که چند کلاس داشت و یک پلاتوی نسبتا بزرگ برای تمرین‌ها و کلاس‌های عملی.

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر