jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۵۵۸ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۰۷

ایرانیان خارج از کشور به عنوان سفیران فرهنگی ایران در همه نقاط دنیا می‌توانند نقش به‌سزایی در معرفی فرهنگ و تمدن عظیم، تأثیرگذار و پرافتخار ایرانی - اسلامی داشته باشند. هموطنان مقیم خارج از کشور در هر کجای دنیا که ساکن هستند قلبشان برای ایران و محیط گرم و صمیمی آن می‌تپد.

شبکه جام‌جم پاسدار زبان فارسی

شبکه جهانی جام‌جم با تجربه‌ای که طی 22 سال گذشته به‌دست آورده می‌تواند علاوه بر ایجاد فضایی پرنشاط، امیدبخش و سرگرم کننده برای مخاطبان، در جهت معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی و صیانت و تقویت آن و آشناسازی آنها با شخصیت ها و مفاخر نامدار تاریخی و معاصر نقش مؤثری ایفا کند.

حراست از زبان شیرین فارسی و آموزش آن به‌ویژه به نسل‌های سوم و چهارم ایرانی خارج از کشور و در کنار آن ترغیب مخاطبان به کاربرد زبان فارسی در گفتار و نوشتار می‌تواند یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های این شبکه در سال‌های آتی قرار گیرد.

توجه به زبان‌ فارسی در شبکه جهانی جام‌جم می‌تواند جمعیت فراوانی از حوزه تمدنی زبان فارسی را به جمع مخاطبان این شبکه اضافه کند. این وظایف به‌ویژه در گام دوم انقلاب اسلامی از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا ایران قدرتمند و مستقل باید در دهه های پیش رو به کمک رسانه‌های خود در جهت معرفی پیشرفت‌های صورت گرفته در 40سال گذشته به دنیا گام برداشته و مسیر نیل به اهداف تمدن نوین اسلامی را برای خود هموار کند.

اینجانب سالروز تأسیس شبکه جهانی جام‌جم را به تمام ایرانیان و فارسی‌زبانان خارج از کشور و کارکنان این شبکه تبریک عرض می کنم و از این‌که زمینه مناسبی برای همکاری میان این شبکه با بنیاد سعدی فراهم شده خرسندم.

دکتر غلامعلی حداد عادل - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر