jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۵۰۶ ۲۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

چهار دهه است آمریکا اجازه رشد اقتصادی ایران را نمی‌دهد اما این بار با خروج از یک توافق بین‌المللی و اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران قصد دارد کشور را از نظر اقتصادی تحت شدیدترین فشارها قرار دهد که تنها راهکار این موضوع حمایت از تولید ملی است.

سال‌هاست مقام معظم رهبری با نام‌گذاری سال‌ها با عناوین اقتصادی این پیام را به دولت‌ها می‌دهند که اقتصاد و رونق تولید ملی می‌تواند راهگشای مشکلات کشور باشد. اکنون وقت اعلام کوتاهی دولت‌ها نیست و دولتی که اکنون سر کار است باید قوی‌ترین حمایت‌ها را از تولید داخلی داشته باشد.
به نظر می‌رسد رسانه‌ها رکن چهارم در پیشبرد اهداف اقتصادی کشور هستند و اگر برای شرکت‌های تولیدی داخلی تبلیغات رایگان انجام دهند می‌تواند منجر به رونق بیشتر تولید شود. تولید دوای درد هر کشوری است و امید هر ملتی به امنیت ملی و غذایی کشورش است. اکنون جایی نیست که به روی ما بسته نشده باشد و برای انتقال پول حداقل 14 درصد هزینه‌هایمان افزایش یافته است. به همین منظور همه توجه ما باید به تولید و تولیدکننده باشد و بی‌شک نجات کشور به همین مساله است. نکته دیگر راجع به این موضوع است که تولید ناخالص داخلی وضعیت مطلوبی ندارد و جالب اینجاست که معیار قدرت و توانمندی کشورها در گرو رونق تولیدشان است. اگر کشوری بخواهد قدرت اقتصادی کشور دیگری را بسنجد فضای کسب‌وکار آن را معیار قرار می‌دهد.
این رقم حتی در میزان سرمایه‌گذاری خارجی نیز تأثیر زیادی دارد. رسانه‌ها پل ارتباطی دولت و مردم هستند و تقریباً این امکان فقط در این فضا موجود است که بتوانند صحبت‌های هر دو طرف را بشنوند و اقدامی که رسانه‌ها برای کمک به تولیدکنندگان می‌توانند انجام دهند در این شرایط، مفید
خواهد بود.

برومند چهارآیین

فعال اقتصادی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر