بانک مرکزی برای تسهیل در فرایند دریافت رمز دوم پویا اقدامی کرده است که مشتریان به جای نصب اپلیکیشن‌های هر بانک به راحتی کارشان راه بیفتد.
کد خبر: ۱۲۴۲۴۸۴
آسان‌ترین روش دریافت رمز دوم پویا

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، پیشنهادی برای رمز دوم پویا مطرح شده است. در این متن نوشته شده است: چند روزی بیشتر به اجرای طرح استفاده اجباری از رمز دوم پویا باقی نمانده است. با این حال این طرح با تمام جنبه‌های مثبت خود، نواقص بسیاری به همراه دارد. دو مورد از نقص‌های مهم این طرح:

۱. تعدد برنامه‌های معرفی شده از سوی بانک‌های مختلف و مردمی که باید چند برنامه برای یک امر واحد نصب کنند.

۲. عدم کاربری آسان برنامه‌های تولیدی و به دوش کشیدن بسیاری از بار‌های تبلیغاتی و سایر جنبه‌های بانکداری و درآمدزایی بانک‌ها توسط این برنامه‌ها! به نظر می‌رسد تا قبل از ابلاغ اجرای این طرح به بانک‌ها، بانک مرکزی و وزارت ارتباطات باید نسبت به حل این دو مشکل چاره اندیشی کنند!

برای مثال: طراحی یک application واحد برای تمام بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری، برنامه‌ای مثل google authenticat که در عین سادگی و کارآمدی، دقیقا عمل تولید تولید رمز پویا که به twostep verification معروف است، انجام می‌دهد. البته با گشتی در سایت‌هایی مثل بازار و مایکت، برنامه‌هایی برای این امر کم و بیش وجود دارد، ولی با توجه به حساسیت موضوع، بهتر است توسط نهاد‌های بالا دستی اقدامی صورت گیرد، همیشه اعتماد به شرکت‌های ثانویه و وابسته اولویت اول نیست!

ساده ترین شیوه دریافت رمز دوم پویا

با توجه به تفاوت‌های فنی بین کد‌های اطلاعاتی بانک‌ها یکپارچه کردن همه اطلاعات در قالب اپلیکیشن واحد بسیار زمان بر است.

بانک مرکزی برای حل این مساله، به جای طراحی application واحد، سامانه هریم را در دست راه‌اندازی دارد که براساس آن مشتری بدون نیاز به نصب برنامه رمز دوم پویا، می‌تواند با مراجعه به بانک و ارائه درخواست استفاده از سامانه پیامکی، از این روش استفاده کند. در واقع با این اقدام هدف اصلی که تسهیل در فرایند دریافت رمز دوم پویا است، محقق خواهد شد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها