jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۴۶۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۰۷

مرکز پایش آلودگی هوا، امروز شاخص آلودگی هوای پایتخت را ۱۵۷ و در وضعیت «ناسالم» اعلام کرد.

هوای تهران ناسالم است

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران اعلام کرد: وضعیت کیفی هوای تهران در وضعیت ناسالم است.

محمد رستگاری افزود: در بازه زمانی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز ۲۵ آذرماه شاخص آلودگی هوا ۱۵۷ و در وضعیت ناسالم است. وضعیت منو اکسید کربن پاک(۴۰)، دی اکسید گوگرد پاک (۱۲)، ازن پاک(۹)، دی‌اکسید نیتروژن قابل قبول(۹۱)، ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون قابل قبول (۹۲)، ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون ناسالم (۱۵۷) بوده است.

این در حالی است که شاخص لحظه‌ای آلودگی هوای تهران هم اکنون عدد ۱۶۰ را گزارش می‌دهد.

بر این اساس از ابتدای سال تا امروز ۲۵ آذر ماه ۹۸ در شهر تهران ۲۵ روز پاک، ۱۹۲ روز قابل قبول، ۵۱روز ناسالم برای گروه های حساس و ۳ روز ناسالم برای همه گروه‌ها داشته‌ایم در حالی که طی مدت مشابه در سال ۹۷ شاهد ۱۵ روز پاک، ۲۱۶ روز قابل قبول و ۳۹ روز ناسالم برای گروه های حساس بودیم و روز ناسالم برای همه گروه‌ها نداشتیم.

دو روز گذشته به خاطر تداوم آلودگی هوای تهران، مدارس استان تهران تعطیل بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر