jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۴۱۱ ۲۵ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

یک قطار خودران و نوآورانه برای نخستین بار در چین افتتاح شده که روی ریل‌های مجازی حرکت می‌کند. به گزارش مهر و به نقل از دیلی میل، نخستین بار طرح اولیه عجیب مربوط به لکوموتیوی که با کمک شبکه‌ای از حسگرها (به‌جای ریل‌های معمول) حرکت می‌کند، دو سال قبل رونمایی شد. اما بالاخره این طرح اولیه در ماه جاری به‌طور واقعی اجرا شده است.

قطار ای‌آر‌تی تی‌وان (ART T1) ابعاد جاده را رصد کرده و به جای آنکه روی ریل‌های مخصوص حرکت کند، مسیر حرکتش را برنامه‌ریزی می‌کند. این قطار با سرعت ۷۰ کیلومتر برساعت حرکت می‌کند و قابلیت حمل ۳۰۰ مسافر را دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر