jamejamnashriyat
نشریات کلیک کد خبر: ۱۲۴۲۲۵۳ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

سوالات خود را به clickhelp@jamejamonline.ir ایمیل کنید تا پاسخگوی شما باشیم. ذکر نام، نام خانوادگی و شهر یا روستای محل اقامت خود را فراموش نکنید، زیرا به سوالات بدون نام و مشخصات پاسخ داده نمی‌شود.

فریبرز بهارلو:
چطور می‌توان نرم‌افزارهای ویندوزی را روی سیستم‌‌عامل لینوکس اجرا کرد؟

کلیک:
لینوکس یک سیستم‌عامل متن باز محبوب برای برنامه‌نویسان و کاربران اداری است، ولی مشکل اصلی برای کاربران عادی این است که به‌شدت به نرم‌افزارهای ویندوزی عادت کرده و نمی‌توانند به‌راحتی با محدودیت نرم‌‌افزاری موجود روی لینوکس کنار بیایند. این مشکل مانع مهاجرت بسیاری از افراد به لینوکس می‌شود، ولی روشی وجود دارد که می‌توان به کمک آن برنامه‌های ویندوزی را روی هسته لینوکس اجرا کرد. سه روش برای اجرای نرم‌ا‌فزارهای ویندوزی وجود دارد که هر یک را به ساده‌ترین حالت ممکن شرح خواهیم داد:
استفاده از Virtual machines
این روش موجب می‌شود بتوانید یک نسخه از سیستم‌عامل ویندوز را در یک ماشین مجازی داخل لینوکس در اختیار داشته باشید. سه گزینه بسیار محبوب برای انجام این کار شامل VirtualBox، VMware و گزینه داخلی لینوکس یعنی KVM یا همان ماشین مجازی هسته محور لینوکس (Kernel-based Virtual Machine) هستند که کار کردن با هر یک از آنها نیاز به آموزش دارد.
استفاده از نسخه Wine
این سیستم در حقیقت یک Windows compatibility layer است که نرم‌‌افزارهای ویندوزی را به‌صورت مستقیم از هسته لینوکس برای شما اجرا می‌کند. به همین دلیل نیز با کمک این پروژه متن باز می‌توانید بسیاری از برنامه‌ها را روی لینوکس اجرا کنید. این روش به معنای اجرای تمام برنامه‌های ویندوزی روی لینوکس نخواهد بود و حتی برنامه‌هایی که با این روش اجرا می‌شوند نیز ممکن است بی‌نقص نبوده و با مشکلاتی همراه باشند. این روش برای بازی‌های رایانه‌ای بیش از هر روش دیگری دردسرساز است، ولی بازی‌های قدیمی‌تر که متعلق به سه یا چهار سال قبل هستند به‌راحتی و با باگ‌های کمتر روی این سیستم اجرا می‌شوند. روش کار با واین بسیار طولانی‌تر از این است که بتوان آن را اینجا شرح داد و برای این کار باید فایل‌های آموزشی مربوط به آن را مطالعه کنید.
استفاده از ۲ سیستم‌عامل
این روش بسیار ساده بوده و کافی است ویندوز و لینوکس را همزمان نصب کرده و در زمان بالا آمدن، سیستم‌عامل خود را انتخاب کنید. البته این راه اندکی با سؤال شما متفاوت است، ولی برای بسیاری از افراد مفید و کاربردی خواهد بود. (به‌شخصه تجربه‌ای بسیار خوب از این کار دارم و آن را به کسانی که می‌خواهند ویندوز را به سمت لینوکس ترک کنند پیشنهاد می‌کنم، زیرا محدودیت‌های نرم‌افزاری یاد شده به هیچ عنوان در مقایسه با سرعت شگفت‌آور لینوکس به حساب نمی‌آید)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر