jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۹۹   ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان در کشور

شرکت‌های قدیمی هم محصول دانش‌بنیان تولید می‌کنند

شرکت‌های زیادی هستند که بیش از سه دهه فعالیت انجام داده‌اند و با توجه به نیاز روز، ساختار بنگاه اقتصادی خود را منطبق بر مختصات زیست‌بوم نوآورانه کشور تغییر داده‌اند و به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور یا خلاق تبدیل شده‌اند. شرکت فاطر الکترونیک ریزپرداز یکی از این مجموعه‌ها است که با سابقه فعالیت بیش از سه دهه، با تغییر شرکت به یک مجموعه دانش‌بنیان توانست محصولات فناورانه مختلفی را راهی بازار مصرف ایران کند.

به گزارش جام‌جم و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، علی ارغوان، مدیرعامل شرکت فاطر الکترونیک ریز پرداز در این‌باره گفت: این شرکت نزدیک به
35سال سابقه فعالیت دارد و جزو اولین تولیدکنندگان دستگاه طیف سنج نشر شعله‌ای (فلیم فتومتر) در کشور محسوب می‌شود. این دستگاه می‌تواند مواد مختلفی را مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم و ... در خون اندازه‌گیری کند که به همین علت در پزشکی و درمان کاربرد دارد. این محصول همچنین در صنایع مختلفی مانند خاک‌شناسی و گیاه‌شناسی نیز مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار می‌گیرد. این فعال فناور افزود: محصول مشابه خارجی که در کشورهایی مانند انگلستان تولید می‌شود نزدیک به صد میلیون تومان قیمت دارد، این در حالی است که محصول تولید شده ساخت ایران، حدود 45 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. محصول ایرانی بی‌شک از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است.
مدیر عامل این مجموعه دانش‌بنیان ضمن معرفی اتاقک‌های تست پایداری دارو، به عنوان دیگر محصول این شرکت، افزود: این اتاقک‌ها دارای یک سیستم کنترل هستند که معمولا به صورت آماده از چین، تایوان و دیگر تامین‌کننده‌ها وارد می‌شود، شرکت سیستم کنترلی را تولید کرده و توسعه داده و همین مساله به نقطه قوتی در تولید این محصول تبدیل شد. مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان در ادامه اظهار کرد: تا کنون موفق شده‌ایم محصولات شرکت را به مقاصد مختلف صادراتی مانند عراق، افغانستان، ارمنستان و اوکراین صادر کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر