jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۲۱۹۹ ۲۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با توسعه زیست‌بوم دانش‌بنیان در کشور

شرکت‌های قدیمی هم محصول دانش‌بنیان تولید می‌کنند

شرکت‌های زیادی هستند که بیش از سه دهه فعالیت انجام داده‌اند و با توجه به نیاز روز، ساختار بنگاه اقتصادی خود را منطبق بر مختصات زیست‌بوم نوآورانه کشور تغییر داده‌اند و به شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور یا خلاق تبدیل شده‌اند. شرکت فاطر الکترونیک ریزپرداز یکی از این مجموعه‌ها است که با سابقه فعالیت بیش از سه دهه، با تغییر شرکت به یک مجموعه دانش‌بنیان توانست محصولات فناورانه مختلفی را راهی بازار مصرف ایران کند.

به گزارش جام‌جم و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، علی ارغوان، مدیرعامل شرکت فاطر الکترونیک ریز پرداز در این‌باره گفت: این شرکت نزدیک به
35سال سابقه فعالیت دارد و جزو اولین تولیدکنندگان دستگاه طیف سنج نشر شعله‌ای (فلیم فتومتر) در کشور محسوب می‌شود. این دستگاه می‌تواند مواد مختلفی را مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم و ... در خون اندازه‌گیری کند که به همین علت در پزشکی و درمان کاربرد دارد. این محصول همچنین در صنایع مختلفی مانند خاک‌شناسی و گیاه‌شناسی نیز مورد استفاده محققان و پژوهشگران قرار می‌گیرد. این فعال فناور افزود: محصول مشابه خارجی که در کشورهایی مانند انگلستان تولید می‌شود نزدیک به صد میلیون تومان قیمت دارد، این در حالی است که محصول تولید شده ساخت ایران، حدود 45 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. محصول ایرانی بی‌شک از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه مشابه خارجی است.
مدیر عامل این مجموعه دانش‌بنیان ضمن معرفی اتاقک‌های تست پایداری دارو، به عنوان دیگر محصول این شرکت، افزود: این اتاقک‌ها دارای یک سیستم کنترل هستند که معمولا به صورت آماده از چین، تایوان و دیگر تامین‌کننده‌ها وارد می‌شود، شرکت سیستم کنترلی را تولید کرده و توسعه داده و همین مساله به نقطه قوتی در تولید این محصول تبدیل شد. مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان در ادامه اظهار کرد: تا کنون موفق شده‌ایم محصولات شرکت را به مقاصد مختلف صادراتی مانند عراق، افغانستان، ارمنستان و اوکراین صادر کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر