jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۶۵۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

کودک پنج ساله‌ای که از تراس طبقه پنجم یک آپارتمان در قم آویزان شده بود با کمک آتش‌نشانان از مرگ نجات یافت.

کریمی، سخنگوی آتش‌نشانی قم به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: در پی اعلام خبری در مورد این‌که کودکی در حال سقوط از تراس طبقه پنجم یک آپارتمان در منطقه بلوار پانزده خرداد است، آتش‌نشانان برای امدادرسانی در محل حاضر شدند.
آنها در تحقیقات اولیه متوجه شدندکه والدین او بیرون از خانه بودند و وی تنها در خانه خوابیده که بعد از بیدارشدن متوجه شده در خانه قفل است. او وارد بالکن شده و از حفاظ نرده‌ای آنجا می‌خواسته به سمت خیابان برود که آویزان شده بود.
آتش‌نشانان با پهن کردن تشک نجات اقدامات ایمنی را فراهم و به وسیله نردبان کودک را نجات داده و از طبقه پنجم پایین آودند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر