jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۱۵۹۳   ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پرسپولیس 2 – گل گهر سیرجان یک

خیز سرخ ها برای قهرمانی در نیم فصل

کار از همان ابتدا برای پرسپولیس گره خورده بود.گل گهر آن طور که خیلی ها فکرش را می‌کردند رقیب راحتی نبود.در پیش بینی های قبل از بازی خوش بین های پرسپولیسی این‌طور محاسبه می کردند که:«سه - چهار تا گل به گل‌گهر می زنیم،سه امتیاز را می گیریم و تمام.بعد از آن سایپا و سپس بازی عقب افتاده با نساجی و قهرمانی در نیم فصل.»

اما گل‌گهر آن حریفی نبود که سرخ ها انتظارش را داشتند.درست است که آنها تیم پانزدهم جدول رده بندی هستند اما بازی در ورزشگاه آزادی،آن هم مقابل یکی از تیم های خوب پایتخت هم انگیزه آنها را بیشتر می کند و حس نباختن شان را.به همین دلیل هم بود که در نیمه اول گلی را دریافت نکردند.
شروع نیمه دوم؛ پرسپولیس نیاز به تغییر تاکتیک داشت تا بتواند لاک دفاعی گل گهر را باز کند.آنها در نیمه اول ۸۱ به ۱۹ در مالکیت توپ برتر بودند اما این برای رسیدن به گل کافی نبود.با این حال هفت دقیقه کمترین زمانی بود تا سرخپوشان یخ بازی را بشکنند و به گل برسند،آن هم روی حرکت انفرادی مهدی ترابی و شوت سرکش او که به تور دروازه گل گهری ها رسید.این همان تغییر تاکتیک بود،یعنی بردن بازی به کناره ها و شون زدن به سمت دروازه حریف.پس از این گل بود که سرخپوشان جان تازه ای گرفتند و تمام تلاش خودشان را کردند تا در یک بازی خانگی به گل دیگری برسند،تلاشی که با همکاری مدافعان گل گهر به سرانجام رسید.در موقعیتی تک به تک و در شرایطی که توپ علی علیپور ممکن بود به اوت برود توپ به پای مدافع آبی پوشان گل گهری برخورد کرد تا پرسپولیس به گل دوم خودش برسد.
تصور خیلی ها پیروزی با همین نتیجه بود اما روی یک ارسال و در ریباند توپی که روی سر فرشاد احمد زاده آمده بود را مهاجمان گل گهر تبدیل به گل کردند تا یک شکست حداقلی را در آزادی تجربه کنند.با این پیروزی پرسپولیس به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.آنها اگر دو بازی آینده خودشان به پیروزی برسند می‌توانند خیز بلندی به‌سوی قهرمانی در نیم فصل بردارند.
در دو بازی دیگر نفت مسجد سلیمان دو بر یک مقابل سایپا به پیروزی رسید و دیدار شاهین بوشهر و صنعت نفت آبادان با تساوی یک بر یک پایان یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر