jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۵۹۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

پرسپولیس 2 – گل گهر سیرجان یک

خیز سرخ ها برای قهرمانی در نیم فصل

کار از همان ابتدا برای پرسپولیس گره خورده بود.گل گهر آن طور که خیلی ها فکرش را می‌کردند رقیب راحتی نبود.در پیش بینی های قبل از بازی خوش بین های پرسپولیسی این‌طور محاسبه می کردند که:«سه - چهار تا گل به گل‌گهر می زنیم،سه امتیاز را می گیریم و تمام.بعد از آن سایپا و سپس بازی عقب افتاده با نساجی و قهرمانی در نیم فصل.»

اما گل‌گهر آن حریفی نبود که سرخ ها انتظارش را داشتند.درست است که آنها تیم پانزدهم جدول رده بندی هستند اما بازی در ورزشگاه آزادی،آن هم مقابل یکی از تیم های خوب پایتخت هم انگیزه آنها را بیشتر می کند و حس نباختن شان را.به همین دلیل هم بود که در نیمه اول گلی را دریافت نکردند.
شروع نیمه دوم؛ پرسپولیس نیاز به تغییر تاکتیک داشت تا بتواند لاک دفاعی گل گهر را باز کند.آنها در نیمه اول ۸۱ به ۱۹ در مالکیت توپ برتر بودند اما این برای رسیدن به گل کافی نبود.با این حال هفت دقیقه کمترین زمانی بود تا سرخپوشان یخ بازی را بشکنند و به گل برسند،آن هم روی حرکت انفرادی مهدی ترابی و شوت سرکش او که به تور دروازه گل گهری ها رسید.این همان تغییر تاکتیک بود،یعنی بردن بازی به کناره ها و شون زدن به سمت دروازه حریف.پس از این گل بود که سرخپوشان جان تازه ای گرفتند و تمام تلاش خودشان را کردند تا در یک بازی خانگی به گل دیگری برسند،تلاشی که با همکاری مدافعان گل گهر به سرانجام رسید.در موقعیتی تک به تک و در شرایطی که توپ علی علیپور ممکن بود به اوت برود توپ به پای مدافع آبی پوشان گل گهری برخورد کرد تا پرسپولیس به گل دوم خودش برسد.
تصور خیلی ها پیروزی با همین نتیجه بود اما روی یک ارسال و در ریباند توپی که روی سر فرشاد احمد زاده آمده بود را مهاجمان گل گهر تبدیل به گل کردند تا یک شکست حداقلی را در آزادی تجربه کنند.با این پیروزی پرسپولیس به رده سوم جدول رده بندی صعود کرد.آنها اگر دو بازی آینده خودشان به پیروزی برسند می‌توانند خیز بلندی به‌سوی قهرمانی در نیم فصل بردارند.
در دو بازی دیگر نفت مسجد سلیمان دو بر یک مقابل سایپا به پیروزی رسید و دیدار شاهین بوشهر و صنعت نفت آبادان با تساوی یک بر یک پایان یافت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر