jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۱۲۷۹ ۱۸ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مرد جوان که در جریان درگیری دوست خود را با ضربه چاقو از پای درآورده بود، پای چوبه دار با اعلام رضایت اولیای دم بخشیده شد. متهم روز گذشته از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد و اظهار ندامت و پشیمانی کرد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، تابستان چهار سال قبل، خبر درگیری منجر به قتل در جنت‌آباد به اطلاع پلیس 110 رسید. ماموران در محل حادثه که یک مغازه لوازم‌آرایش فروشی بود حاضر شدند و متهم را که صاحب مغازه بود، دستگیر کردند.
متهم که امید نام دارد، در اظهارات اولیه خود علت درگیری با مقتول به نام پیمان را اینطور شرح داد: «چند وقت قبل دختر جوانی به نام ملیکا را به عنوان فروشنده در مغازه خود استخدام کردم. مدتی که گذشت به او علاقه پیدا کردم و تصمیم داشتم با او ازدواج کنم. اما مدتی که گذشت متوجه شدم که دوست من پیمان که به مغازه من رفت و آمد داشت، با ملیکا دوست شده است. خیلی عصبانی شدم و ملیکا را از مغازه اخراج کردم. اما درگیری من و پیمان ادامه داشت و ظهر روز حادثه پیمان سراغ من آمد. داشتم ناهار می‌خوردم که او را از دور دیدم که یک میله دستش بود و داشت با عصبانیت سمت من می‌آمد. بعد با هم درگیر شدیم و نمی‌دانم چه شد که چاقویی را از سر میز برداشتم و با آن یک ضربه به پیمان زدم که درست به قلب او اصابت کرد.»
با اعتراف متهم، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.
با درخواست اولیای دم رای قصاص متهم صادر شده و در مرحله اجرا قرار گرفت. اما درست روز اجرای حکم در مردادماه امسال، زمانی که طناب دار به گردن امید آویخته شد؛ اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان اعلام گذشت کردند.
روز گذشته امید باردیگر در دادگاه حاضر شد تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود. امید در دفاع از خود گفت: «اشتباهم را قبول دارم. در این مدت در زندان تنبیه شده‌ام. شب قبل از اعدام مرگ را جلوی چشمم دیدم. خانه‌مان را به عنوان دیه پیمان به اولیای دم دادیم، اما آنها با بزرگواری همان خانه را بدون پول پیش به مادر و پدرم اجاره داده‌اند.»
رای دادگاه بعد از مشورت قضات صادر خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر