jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۹۲۰ ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

سیدجواد هاشمی، کارگردان سینما عنوان کرد که یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم جدیدش «شهر گربه ها»، دونالد ترامپ است.

سیدجواد هاشمی کارگردان سینما در گفت‌وگو با مهر درباره آخرین وضعیت ساخت فیلم سینمایی شهر گربه‌ها گفت: حدود ۱۵ روز است که فیلمبرداری فیلم سینمایی شهر گربه‌ها به پایان رسیده و ما در حال حاضر در حال تولید بخش ویژوآل افکت فیلم سینمایی شهر گربه‌ها هستیم. یکی از شخصیت‌های اصلی این فیلم دونالد ترامپ است و حتی نام او در تیتراژ می‌آید یعنی در کنار آقای فرهاد آییش، علیرضا خمسه، امین زندگانی، الیکا عبدالرزاقی و یوسف صیادی نام دونالد ترامپ هم در تیتراژ نوشته می‌شود.
او افزود: قرار است دونالد ترامپ به طور طبیعی انیمیت شود و مثل بقیه بازیگران حرف بزند، بخندد و گریه کند
و ... البته مشخص است که شمایل آن سه بعدی است. باید بگویم زمانی رسیدن مرزهای رئالیته در وجوه ویژوآل افکت در سینمای ایران محال به نظر می‌رسید اما حالا من به این بخش به قدری اعتماد دارم که در فیلمم یک شخصیت را حذف کرده ام و به جای آن نگاهم به یک محدوده خالی است و دونالد ترامپ را در این محدوده جایگزین بازیگران واقعی کرده ام. مطمئنم شهر گربه‌ها یک فیلم خوب و جزو کارهای درخشان از نظر ویژوآل افکت می‌شود چرا که ما در این اثر یک شهر را بازسازی کرده ایم که شهر گربه‌ها نام دارد.
هاشمی گفت: در این فیلم تلاش کرده‌ایم چهره‌پردازی، صحنه، لباس و آکسسوارهای خوب داشته باشیم تا عصای دستمان باشد با این وجود مسلما انتظار من در بخش ویژوآل افکت از بخش‌های دیگر به مراتب بالاتر است چون تماشاگر این بخش را زیاد در سینمای ایران ندیده است. این را هم بگویم که ما بالای هشت ساعت مشغول گریم بازیگران بوده‌ایم، البته همیشه در آثار من یکی از حرف‌های اصلی را گریم می‌زند و مخاطب را جذب می‌کند چراکه برای مثال کودک تاکنون آدم‌های واقعی در شمایل گربه ندیده است، به همین دلیل ما به گریم توجه می‌کنیم و این موضوع برای تماشاگر جذابیت ایجاد می‌کند. معتقدم شهر گربه‌ها هم در آمار فروش، رکورد فیلم‌های من را می‌زند و هم کار عجیب و غریب و استثنایی در زمینه ویژوآل افکت می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر