jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۸۶۵ ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

با داغ شدن بحث ثبت درخواست سبد حمایتی، پیامک‌هایی حاوی لینک جهت دریافت اطلاعات بانکی و پرداخت وجهی برای ثبت‌نام ارسال می‌شود که تقلبی هستند؛ بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنها سایت Hemayat.mcls.gov.ir مجاز است.

به گزارش ایرنا، کلاهبرداران همواره منتظر موقعیت‌های مناسب برای رسیدن به خواسته‌های خود هستند، این بار سبد حمایت معیشتی این فرصت را در اختیار آنها قرار داده است.
بامداد ۲۴ آبان قیمت بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد هم به 3000 تومان رسید. با افزایش قیمت بنزین مقرر شد سبد حمایت معیشتی در سه مرحله (۲۷ آبان، ۳۰ آبان و 2 آذر) برای ۶۰ میلیون نفر واریز شود.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از واریز مرحله سوم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد سرپرستان خانواری که مشمول سبد حمایتی دولت نشده و خود را واجد شرایط دریافت این مبلغ می‌دانند، از ساعت 8 سوم آذرماه می‌توانند درخواست خود را با ارسال شماره ملی (سرپرست خانوار) به کد دستوری #۶۳۶۹* اعلام و ثبت کنند.
از همان تاریخ بود که همواره به مردم هشدار داده می‌شد مراقب پیامک‌های تقلبی با مضامین ثبت‌نام برای دریافت سبد حمایتی، ارسال اطلاعات بانکی به سامانه‌های معرفی شده باشید. با این حال هنوز هم خیلی از افراد نسبت به این هشدارها بی‌اطلاع هستند و در مراجعات مختلف از ثبت اطلاعات بانکی خود در سامانه‌های تقلبی خبر می‌دهند.
برای نمونه یکی از خبرنگاران اعلام کرد پیامکی با این مضمون که «پیامک شما قطع شد برای ثبت‌نام در لینک iranianassistance.com» ارسال شده است.
وی افزود: وقتی وارد سامانه اعلام شدم نام و نشان سازمان هدفمندی یارانه‌ها در این سایت قابل مشاهده بود. همچنین در این سایت اعلام شده بود که برای اعلام نیازمندی یارانه نقدی فرم مورد نظر تکمیل شود در غیر این صورت تا آخر ماه یارانه نقدی حذف می‌شود.
همچنین در سامانه تقلبی اعلام شده افراد باید مبلغ 2000 تومان بابت کارمزد ثبت‌نام یارانه نقدی واریز می‌کردند.
نکته قابل توجه این است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای گذشته تنها سامانه Hemayat.mcls.gov.ir را برای ثبت درخواست مجدد بسته حمایتی اعلام کرده است و برای ثبت درخواست در این سایت نیاز به واریز مبلغی به عنوان کارمزد نیست و همواره تاکید شده که سایت‌های دیگر که از سوی مراجع غیر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام می‌شود تقلبی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر