jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۴۰۷۸۹   ۱۴ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۳۶

وزیر دفاع آمریکا با اعلام تکمیل روند عقب نشینی گروهی از نظامیان آمریکایی از مناطقی از سوریه، گفت: در مناطقی از سوریه همچنان نظامیان آمریکایی باقی خواهند ماند.

۶۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه باقی خواهند ماند

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا در گفتگویی که با خبرگزاری رویترز داشته است، با اعلام تکمیل عقب نشینی نظامیان این کشور از شمال شرق سوریه، گفته است که بعد از این حدود ۶۰۰ نظامی آمریکا در مناطق دیگر سوریه مستقر خواهند شد.

وزیردفاع آمریکا تعداد نظامیان آمریکایی باقی مانده در سوریه را ۶۰۰ نفر عنوان کرده، اگرچه افزوده است در صورت نیاز امکان افزایش این تعداد وجود خواهد داشت.

رئیس جمهور آمریکا اگرچه از سال گذشته تا کنون همواره بر خروج نظامی از سوریه تاکید دارد، اما همزمان از ادامه حضور بخشی از این نیروها بویژه در مناطق نفتی و میادین انرژی سوریه خبر داده است، موضوعی که آشکار در تناقض با سیاست کاخ سفید برای خروج از سوریه است.

حضور نظامی آمریکا در سوریه که از سال ۲۰۱۴ تا کنون در قالب ائتلاف ضد داعش صورت گرفت، اقدامی غیرقانونی است و دولت سوریه نیز آن‌ را محکوم کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر