jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۴۰۶۵۲   ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیر کانال تلگرامی که کلکسیونی از جرایم را در پرونده خود دارد، به اعدام، حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد. حکم مجازات این مرد در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، چندی قبل گزارشی از ضابطان قضایی در اختیار دادستانی فردیس قرار گرفت که در آن پرده از اقدامات مجرمانه مردی در فضای مجازی برداشته بود. بر اساس این گزارش، میثم 39 ساله مدیر یک کانال تلگرامی بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی علیه پیامبر(ص) و ائمه اطهار انجام می‌داد.
او در مدت فعالیتش بیش از 15 هزار مطلب توهین آمیز در گروه‌های تلگرامی منتشر کرده بود.
در ادامه متهم با دستور بازپرس پرونده دستگیر شد و ادعا کرد از سر حماقت این کارها را انجام داده و مبتلا به مشکلات عصبی است.
میثم به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکان با معاینه او اعلام کردند، هیچ نشانه‌ای از اختلال روانی در او مشاهده نشده است.
همچنین تحقیقات نشان داد، او بیکار بوده و از دوسال قبل با گروه‌های مخالف نظام آشنا شده و اقدامات خود را آغاز کرده است.
با تکمیل تحقیقات در دادسرا برای مرد جوان به اتهام نگهداری سلاح، نگهداری اسپری اشک آور، شرب خمر، اهانت به مقدسات، نگهداری مشروبات دست ساز و تبلیغ علیه نظام، کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.
میثم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: فکر می‌کنم تحت تاثیر شیطان این کار را می‌کردم. مطالب را برای گروه‌های مختلف می‌فرستادم. بعضی از ادمین‌ها آن را پاک و برخی از ارسال این مطالب استقبال می‌کردند.
قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، توبه او را احراز نکرده و میثم به خاطر ساب النبی به اعدام و به خاطر دیگر جرایمش به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد.
با اعتراض میثم به حکم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رای دادگاه را تایید کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر