jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۴۰۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

مدیر کانال تلگرامی که کلکسیونی از جرایم را در پرونده خود دارد، به اعدام، حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد. حکم مجازات این مرد در دیوان عالی کشور تایید شد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، چندی قبل گزارشی از ضابطان قضایی در اختیار دادستانی فردیس قرار گرفت که در آن پرده از اقدامات مجرمانه مردی در فضای مجازی برداشته بود. بر اساس این گزارش، میثم 39 ساله مدیر یک کانال تلگرامی بود که فعالیت‌های گسترده‌ای در فضای مجازی علیه پیامبر(ص) و ائمه اطهار انجام می‌داد.
او در مدت فعالیتش بیش از 15 هزار مطلب توهین آمیز در گروه‌های تلگرامی منتشر کرده بود.
در ادامه متهم با دستور بازپرس پرونده دستگیر شد و ادعا کرد از سر حماقت این کارها را انجام داده و مبتلا به مشکلات عصبی است.
میثم به پزشکی قانونی معرفی شد که پزشکان با معاینه او اعلام کردند، هیچ نشانه‌ای از اختلال روانی در او مشاهده نشده است.
همچنین تحقیقات نشان داد، او بیکار بوده و از دوسال قبل با گروه‌های مخالف نظام آشنا شده و اقدامات خود را آغاز کرده است.
با تکمیل تحقیقات در دادسرا برای مرد جوان به اتهام نگهداری سلاح، نگهداری اسپری اشک آور، شرب خمر، اهانت به مقدسات، نگهداری مشروبات دست ساز و تبلیغ علیه نظام، کیفرخواست صادر شد و پرونده برای محاکمه به شعبه یک دادگاه کیفری استان البرز ارسال شد.
میثم در جلسه دادگاه در دفاع از خود گفت: فکر می‌کنم تحت تاثیر شیطان این کار را می‌کردم. مطالب را برای گروه‌های مختلف می‌فرستادم. بعضی از ادمین‌ها آن را پاک و برخی از ارسال این مطالب استقبال می‌کردند.
قضات دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، توبه او را احراز نکرده و میثم به خاطر ساب النبی به اعدام و به خاطر دیگر جرایمش به حبس، شلاق و جریمه نقدی محکوم شد.
با اعتراض میثم به حکم مجازاتش، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد و قضات دیوان عالی کشور رای دادگاه را تایید کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر