jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۱۲۳۹۹۵۱ ۱۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۲۲:۱۵

جونیور براندائو، بازیکن برزیلی پرسپولیس در آخرین گفت‌وگو با جام‌جم:

پرسپولیسی‌ها بدانند من یک ستاره بودم

جونیور براندائو، مهاجم برزیلی تیم فوتبال پرسپولیس پنجشنبه گذشته قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کرد و از این به بعد، هیچ قراردادی با پرسپولیسی‌ها ندارد و می‌تواند به تیم دیگری برود.

پرسپولیسی‌ها بدانند من یک ستاره بودم

البته این بازیکن برزیلی که بی‌کیفیت ترین مهاجم خارجی وارد شده به لیگ ایران بود، تحت قرارداد باشگاه لودوگورتس کشور بلغارستان است و به‌زودی به این باشگاه منتقل می‌شود اما به احتمال فراوان در نیم‌فصل دوم و در زمان نقل و انتقالات زمستانی توسط باشگاه بلغارستانی به کشورش یعنی برزیل برمی‌گردد.

مهاجم سرخپوشان در آخرین مصاحبه خود در تهران خطاب به خبرنگار جام‌جم گفت: «کار من در ایران و پرسپولیس، با هر شرایطی که بود تمام شد و باید به خانه برگردم. البته دوستان زیادی در ایران پیدا کردم و فهمیدم که خاورمیانه جایی است که مردم آن به هموطنان خود و به‌خصوص خارجی‌ها احترام زیادی می‌گذارند. امیدوارم بتوانم یک روز لطف مردم ایران و هواداران پرسپولیس را جبران کنم چرا که آنها در تمام مدتی که تهران بودم به من محبت زیادی داشتند و فکر می‌کنم ایران کاملا متفاوت از آن چیزی است که در اروپا و دیگر کشورها از آن تعریف می‌شود.»

براندائو اضافه کرد: «من با پرسپولیس به پایان خط رسیده‌ام و در فضایی کاملا دوستانه از هم جدا شدیم اما نام من را به خاطر داشته باشید چون قرار است دوباره به ایران برگردم و برای پرسپولیس بازی کنم. در این مدت که تهران بودم، فضای کار و بازی در پرسپولیس را دوست داشتم و فکر می‌کنم این قرارداد پر از اتفاقات مهم است. با این حال من باید دوباره به کشورم برگرددم. حقیقت این است که این روزها، همسرم به تنهایی مشغول حفظ خانواده بود. چند روز پس از این‌که با پرسپولیس قرارداد بستم و به تهران آمدم، فرزندم به دنیا آمد. مدت‌ها می‌شود که او را ندیده‌ام و مشتاق دیدار با فرزندم هستم. شاید حدود سه ماه است که نتوانستم فرزندم را ببینم و به همین علت است که می‌گویم برمی‌گردم پیش فرزند و همسرم. حالا که قراردادم فسخ شده، از این به بعد با آرامش بیشتری کارم را دنبال می‌کنم و می‌خواهم دوباره روزهای خوب گذشته را تکرار کنم.»

مهاجمی که در مورد کیفیتش بحث‌های زیادی مطرح است، ادامه داد: «خیلی‌ها مسائلی را مطرح کردند که باعث ناراحتی و نگرانی من شد. می‌گفتند حتی بلد نیستم به توپ ضربه بزنم یا استپ کردن را یاد نگرفته‌ام در حالی که آنها نمی‌دانستند در چه شرایط روحی قرار داشتم. از روز اولی که به تهران آمدم، اصلا وضعیت روحی خوبی نداشتم. نمی‌دانم چطور می‌توانم این موضوع را توضیح بدهم اما تمام فوتبالیست‌ها با مغز خود بازی می‌کنند. اگر مشکلی برای شما پیش بیاید، قطعا روی مدل فوتبالتان هم تاثیر می‌گذارد. من هم با مغز خودم بازی می‌کردم اما پر از استرس بودم چون نمی‌دانستم تکلیف و سرنوشت همسر و فرزندم چه می‌شود. هنگامی که بحث فسخ قرارداد پیش آمد، بدون این‌که منتظر دریافتی عجیبی باشم، با همه شرایط باشگاه کنار آمدم و به همین علت بود که فسخ قرارداد من و پرسپولیس به‌سرعت انجام شد. حتی با همان دریافتی ابتدای فصل و حقوق ماهانه کنار آمدم و از پرسپولیس جدا شدم. حالا هم به دنبال ساختن روزهای جذاب در آینده خودم هستم.»

این بازیکن افزود: «من نتوانستم در پرسپولیس موفق باشم اما این پایان راه من نیست چون یک بازیکن جوان هستم و همه این مشکلات فقط متعلق به امسال است. برمی‌گردم برزیل و دوباره روزهای خوبم را می‌سازم. هواداران پرسپولیس هم فراموش نکنند که من به عنوان یک ستاره به تیمشان آمدم اما نتوانستم کاری که در ذهنم بود انجام بدهم و انتظارات را برآورده کنم. بازی در لیگ ایران واقعا سخت و دشوار بود. به همین علت است که می‌گویم فسخ قرارداد به این شکل، هم به سود باشگاه بود و هم به نفع من. حالا هم اتفاق بدی رخ نداده و خوشبین هستم. من به کشورم برمی‌گردم و دوباره به همان بازیکنی تبدیل می‌شوم که ستاره لیگ‌های مختلف کشورش بود. هدف‌گذاری کرده‌ام تا روزی دوباره به بهترین لیگ‌ها بروم.»

جونیور در نهایت گفت: «پرسپولیس برای من پر از خاطرات شیرین است. دوست داشتم با این باشگاه به قهرمانی در ایران و آسیا برسم. اتفاقی افتاد که باعث جدایی من شد و همه مردم آن را می‌دانند. به هر حال همه چیز تمام شده و من باید دوباره مثل ستاره شوم. وقتی اوضاع روبه‌راه شد، دوست دارم یک بار دیگر حضور در فوتبال ایران برای من تازه شود.»

کاوه علی‌اسماعیلی - روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر