jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۲۳۷۹۱۹   ۲۸ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۹:۵۹

برخی از بازیکنان در سال های اخیر قربانی بازی کردن کنار لیونل مسی بوده اند.

همه قربانیان رابطه با لیونل مسی!

به گزارش جام جم آنلاین ، ورزش سه نوشت: آنتوان گریزمان، خرید گرانقیمت و فرانسوی بارسلونا در فصل جاری هنوز نتوانسته مانند سال های حضور در اتلتیکومادرید درخشان ظاهر شود و برخی تصاویر نشان می دهد وی هنوز با لیونل مسی در زمین به هماهنگی کامل نرسیده است.

اما با بررسی مهاجمان بزرگ بارسلونا در یک دهه اخیر در می یابیم این تنها مشکل آنتوان گریزمان نبوده و بسیاری از دیگر از بازیکنان گرانقیمت نتوانستند در کنار لیونل مسی نمایش همیشگی خود را ارائه دهند و در نهایت از بارسلونا جدا شده اند. البته برخی نیز مانند نیمار و لوییس سوارز عملکرد بسیار خوبی کنار لیونل مسی داشته اند و نقض این فرضیه به شمار می آیند.

تیری آنری

ستاره فرانسوی ارسنال البته در سال های پایانی عمر دوران ورزشی خود راهی بارسلونا شد، اما ورود او در سال 2007 مصادف با اوج گرفتن لیونل مسی شد و در نهایت تیری آنری علیرغم ارائه عملکردی قابل قبول در ترکیب بارسلونا، نتوانست روزهای درخشان خود در آرسنال را تکرار کند و در سال 2009 از جمع آبی اناری ها جدا شد.

زلاتان

مهاجم سوئدی و تنومند اینتر در معاوضه ای عجیب با ساموئل اتوئو راهی نوکمپ شده و شاید بدترین فصل دوران ورزشی خود را در بارسلونا سپری کرد. زلاتان بعدها مکررا اشاره کرد تاکتیک های پپ گواردیولا همگی حول محور لیونل مسی بوده و وی مانند تیم های قبلی و بعدی خود نقشی محوری نداشته است. دوران حضور زلاتان در نوکمپ تنها یک فصل طول کشید و ستاره سوئدی بعد از اختلاف با سرمربی بارسلونا از این تیم جدا شد.

داوید ویا

ستاره لاروخا در جام جهانی 2010، بعد از سپری کردن یک تورنمنت فوق العاده راهی بارسلونا شد و تا پیش از مصدومیت تلخ خود عملکرد قابل قبولی ارائه داد. داوید ویا اگرچه در بارسلونا مانند والنسیا بهترین گلزن تیمش نبود، اما جزء بازیکنانی بود که توانست خود را با لیونل مسی هماهنگ کند و تا پیش از مصدومیت تلخ در جام باشگاه های جهان در بین ستاره های بارسلونا جای داشت.

نیمار

نیمار شاید بهترین مثال برای نقض این تئوری باشد. ستاره برزیلی بعد از انتقال به بارسلونا در سال 2013، در کنار لیونل مسی تبدیل به یکی از بهترین بازیکنان جهان شده و 4 سال فوق العاده را در نوکمپ سپری کرد. اگرچه به نظر می رسید یکی از دلایل انتقال جنجالی نیمار به پاری سن ژرمن از زیر سایه لیونل مسی درآمدن باشد، اما او در ادامه هرگز به بازیکن سابق تبدیل نشد و بارها تلاش کرد دوباره بازی کردن کنار مسی را تجربه کند.

لوییس سوارز

بعد از انتقال جنجالی در سال 2014 و سپری کردن یک دوره محرومیت، لوییس سوارز خیلی سریع با لیونل مسی به هماهنگی کامل رسید و تبدیل به ستاره بارسلونا شد. لوییس سوارز همچنان یکی از خطرناک ترین مهاجمان فوتبال دنیا به شمار می آید و تنها بازیکنی به جز لیونل مسی و کریستیانو رونالدو در سال های اخیر بوده که موفق به کسب عنوان بهترین گلزن فوتبال اروپا شده است.

تیم ملی آرژانتین

لیونل مسی در ترکیب آلبی سلسته هرگز موفق به تکرار درخشش خود در بارسلونا نشده و مهاجمان کنار او نیز چنین روندی را سپری کرده اند. بازیکنان گلزنی چون سرخیو آگوئرو، گونسالو ایگواین و مائورو ایکاردی در سال های اخیر هرگز نتوانسته اند در ترکیب آرژانتین مانند باشگاه های خود موفق عمل کنند و آلبی سلسته روزهای کابوس واری را سپری کرده است.

*****

بدین ترتیب به نظر می رسد بسیاری از بازیکنان بزرگ مانند نیمار و لوییس سوارز راه درخشیدن کنار لیونل مسی را پیدا کرده اند و این روند ممکن است به زودی در مورد گریزمان نیز تکرار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

پیامی که دربی برای فوتبال ایران داشت

امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال درباره دربی اخیر پایتخت یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده و این مسابقه را تجزیه و تحلیل کرده است. یادداشت این کارشناس را در ادامه بخوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر