jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۶۶۵۴   ۲۰ آبان ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

وقتی بازی بارسلونا مقابل سلتاویگو در هفته سیزدهم لالیگا با نتیجه 4 بر یک به نفع آبی اناری‌ها تمام شد، هواداران این تیم یک حس خوب و یک حس بد داشتند. حس خوب‌شان از این بود که هنوز می‌توانند شاهد درخشش اعجوبه‌ای به نام لیونل مسی در تیم محبوب شان باشند.

حس بد آنها هم ناشی از این است که می‌دانند دیر یا زود روزهای فوتبالی ستاره آرژانتینی در این تیم تمام می‌شود و دیگر کسی را ندارند که در روزهای سخت گره‌گشای تیم‌شان باشد. البته در این میان عده‌ای هم هستند که فعلا از هنرنمایی شماره 10 تیم‌شان لذت می‌برند و شب پیروزی مقابل سلتاویگو، یکی از همان زمان‌ها بود.
او پس از این که بازی‌های نخست فصل را به‌دلیل آسیب‌دیدگی از دست داد، اکنون گام بلندی برای آقای گلی برداشته است. ستاره آرژانتینی در هفت بازی هشت گل به ثمر رسانده است که نشان می‌دهد به سمت ثبت آمار فصل گذشته (۳۶ گل در ۳۴ بازی) می‌رود. مسی در یازده بازی رسمی ۹ گل به ثمر رسانده و پنج پاس گل داده است. پنجاه و دومین هت‌تریک این بازیکن در بازی برابر سلتاویگو رقم خورد. این هت‌تریک خاص بود چون همه گل‌هایش را از طریق شروع مجدد به ثمر رساند (دو ضربه آزاد و یک ضربه پنالتی). از سال ۲۰۱۲ چنین اتفاقی در لالیگا دیده نشده بود. در آن زمان هم مسی چنین رکوردی به ثبت رسانده بود. او برابر اسپانیول از طریق دو پنالتی و یک ضربه آزاد هت‌تریک کرد.
البته مسی یک رکورد دیگر نیز به دست آورد. ستاره آرژانتینی تا فصل ۱۵-۲۰۱۴ از ۱۷۴ ضربه ۱۲ گل به ثمر رساند (میانگین ۶.۹درصدگل). از فصل ۱۶-۲۰۱۵ فرصت پیدا کرد ۱۷۴ ضربه آزاد بزند و ۲۲ گل به ثمر برساند (میانگین 6/12 درصد گل). این آمار نشان می‌دهد مهاجم بارسلونا از سال ۲۰۱۵ دقتش ۵.۷ درصد بیشتر شده است.
کاپیتان آبی‌اناری‌ها در پنج فصل اخیر ۲۹ گل از طریق ضربه آزاد به ثمر رساند که بهتر از آمار دیگر تیم‌های اروپایی است. یوونتوس در این مدت ۲۷ بار گلزنی کرد. رئال مادرید ۲۳ گل، رم و لیون ۲۱ گل و پاری سن‌ژرمن ۲۰ گل به ثمر رساندند. این آمار بسیار منحصربه‌فرد است. در ۲۵ سال اخیر مسی ۳۳ گل در لالیگا به ثمر رسانده است. کریستیانو رونالدو توانست ۱۹بار این کار را انجام دهد. روبرتو کارلوس ۱۶ و رونالدینیو ۱۵ بار گلزنی کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر