jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۳۳۵۱۷   ۲۵ مهر ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

این که چه روش جراحی برای شما انتخاب شود با مصاحبه با بیمار و بررسی الگوی تغذیه‌ای بیمار (شیرینی‌خواری، ریزه‌خواری یا حجیم‌خواری) از طرفی نتایج آندوسکوپی، سابقه بیماری‌های قبلی و خانوادگی و بیماری‌های زمینه‌ای از قبیل دیابت و فشار خون و عوامل دیگری نیز در این زمینه موثر هستند.

در واقع نوع عمل جراحی چیزی نیست که شما به جراح دیکته کنید تا انجام دهد یا جراح شما را مجبور به پذیرش آن بکند. تصمیم‌گیری در مورد عمل جراحی یک تصمیم‌گیری دوجانبه و با مشارکت همزمان بیمار و پزشک است. جراح نیز نباید اصرار بر انجام یک نوع عمل جراحی خاص داشته باشد و باید قادر به انجام تمامی انواع استاندارد اعمال جراحی چاقی و متابولیک باشد.
عمل بای‌پس ساسی: عمل بای‌پس ساسی در واقع ترکیبی از عمل اسلیو و عمل بای‌پس مینی است. در واقع در این عمل جراحی بیمار تحت جراحی اسلیو قرار می‌گیرد و یک دوخت‌و‌دوز نیز بین روده و معده جدید ایجاد شده؛ یعنی همان اسلیوی که جدید ایجاد شده برقرار می‌گردد.
این روش جراحی برای کسانی مهم است که نیاز‌مند آن هستند که همیشه آندوسکوپی معده به صورت معمول را انجام دهند؛ مثل این که دارای ریسک بالایی برای بیماری‌های معده بوده یا سابقه قوی برای سرطان معده داشته باشند در این روش همزمان هم از روش‌های محدود‌کننده و هم از روش‌های سوءجذب استفاده می‌شود.
البته روش‌های دیگری هم وجود دارد که برای عمل جراحی کاهش وزن استفاده می‌شود، اما انجام آنها برای اغلب بیماران ضروری نیست، چرا که اغلب بیماران با یکی از روش‌های یاد شده که در شماره‌های قبل توضیح داده شد قابل اجراست و نیاز به روش‌های جدید‌تر که اثرات بلند‌مدت ناشناخته‌تر دارند نیست.
در مورد روش‌های جدید‌تر ‌باید حتما با جراح مشورت کافی انجام شود و شرایط انجام نوع عمل جراحی خاص را داشته باشد.

دکتر شهاب شهابی

فلوشیپ جراحی لاپاروسکوپی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر