jamejamsima
سیما رادیو کد خبر: ۱۲۳۳۳۰۷   ۲۴ مهر ۱۳۹۸  |  ۱۴:۳۵

موفق ترین برنامه های ویژه محرم رادیو ایران در حوزه های مختلف معرفی شدند.

معرفی موفق ترین برنامه های ویژه محرم رادیو ایران

به گزارش جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما نتیجه بررسی برنامه های مختلف رادیو ایران در حوزه های اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و ... را به شرح زیر اعلام کرد.

علی بخشی زاده رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه های محرم این
شبکه رادیویی در بازه زمانی 10 تا 20 شهریور1398 مطابق با اول تا یازدهم محرم 1441
برنامه های «فرهنگ مردم»، «گلبانگ» و« باغ ارغوان» را در گروه فرهنگ و ادب موفق ارزیابی کرد.

این انتخاب به خاطر پخش نغمه های آیینی، موسیقی های مناسبتی و آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور، و توجه به دانش افزایی در زمینه موسیقی های اصیل عاشورایی، این برنامه ها را موفق ارزیابی کرد.

گفتنی است فرهنگ مردم به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل الهی و محمد محسن رفیعی جمعه ها ساعت 21:30 از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین برنامه گلبانگ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا شنبه تا پنج شنبه ساعت 15:00 از رادیو ایران پخش می شود.

شایان ذکر است برنامه باغ ارغوان در روزهای مناسبتی، جایگزین گلبانگ می شود. این برنامه با نگاهی مذهبی، اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرارمی کند.

همچنین ویژه برنامه «عشق است و آتش وخون» از گروه اجتماعی در بازنمایی آموزه های عاشورایی در زندگی امروز موفق ارزیابی شد.

طرح موضوعات مناسب و زیبا در کنار گفتگوی صمیمانه با میهمانان و تنوع و ضرباهنگ مناسب را از دلایل این موفقیت ذکر کرد.

تلاش برای معرفت افزایی با استفاده از کارشناسان مسلط و پاسخ های جامع و اقناع کننده از دیگر جنبه های ارزنده این ویژه برنامه در این گزارش دانسته است.

ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» به تهیه کنندگی زهرا قائدی و گویندگی بتول نجفی و حامد نجم الهدی از 7 تا 11 محرم امسال از رادیو ایران تقدیم شنوندگان شد.

نمودار، برنامه ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب

برنامه نمودار کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی خانم عاطفه بنایی، اجرای خانم ایمان ساکی و همچنین کارشناس- مجری آقای طلیمی می باشد.

این برنامه مجله ای اقتصادی است که دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد . نمودار همه روزه از ساعت 10:20 صبح به مدت 40 دقیقه روی آنتن می رود و در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالاهای اساسی، ویژه ی هیئت ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود که از سوی آقای بخشی زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، حاوی نکات سودمند، کاربردی و مرتبط با نیاز مخاطبان ارزیابی شده است.

«سیاره آبی» تنها برنامه تخصصی محیط زیست

برنامه «سیاره آبی» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی خانم سیما پاتیمار و گویندگی خانم لیلا صفری می باشد که با هدف حفظ و صیانت از محیط زیست هر روز ساعت15:40 به مدت 20 دقیقه از شبکه ی ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می باشد. برنامه ی سیاره ی آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه شریف از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه ای پرداخته بود.

«بهتر است بدانیم» و آگاهی بخشی در زمینه ایمنی

برنامه «بهتر است بدانیم» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی آقای حسن بنایی و گویندگی خانم زهرا رحیمی می باشد که با هدف آگاه بخشی در زمینه ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی در روزهای پنجشنبه ساعت 13:30 به مدت 25 دقیقه از شبکه ی ایران، روی آنتن می رود. این برنامه دارای بخش های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی می باشد. برنامه ی «بهتر است بدانیم» در ماه شریف محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادرها و خطراتی که در این مکان ها عزاداران را تهدید می کند، پرداخته بود .
«اینجا کربلاست»

در برنامه روز عاشورای «اینجا کربلاست» به موضوع ویژگی نماز حسینی و نمازگزار حسینی اختصاص داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر