jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۲۹۴۷۲   ۳۰ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

گلایه‌های پدر و مادر دختربچه گمشده ورامینی از برخی آزارها در گفت‌وگو با جام‌جم

مزاحمت‌های تلفنی، عذابمان می دهد

خبر گم شدن دختربچه دو ساله اهل و ساکن قلعه نو از چند روز پیش در فضای مجازی و رسانه‌ها پیچید. حالا با گذشت چهار روز هنوز ردی از زهرا پیدا نشده، در حالی که خانواده زهرا در نگرانی شدیدی به‌سر می‌برند و با مزاحمت‌های تلفنی و تماس‌های بی‌دلیل و بی نتیجه زیادی هم دست به گریبانند که غم ناپدید شدن دختر بچه را برایشان سخت تر کرده است. تلاش نیروهای امداد برای یافتن ردی از زهرا در کانال آب و کشتزار‌های اطراف بی‌نتیجه مانده و تحقیقات پلیسی از دو احتمال می‌گوید؛ کودک ربایی یا سقوط در کانال آب. اما هنوز هم ماموران پلیس اظهار نظر قطعی در مورد هیچ کدام از این دو مورد نمی‌کنند و بررسی‌ها برای یافتن ردی از زهرای دو ساله ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار جام‌جم، شامگاه دوشنبه شب بود که زهرا همراه خواهر هفت ساله‌اش در کوچه محل سکونتشان مشغول بازی بودند. پدر زهرا که این روزها از شدت ناراحتی به‌سختی می‌تواند زبان به سخن گفتن باز کند و بریده بریده حرف می‌زند در مورد روز حادثه به خبرنگار جام‌جم گفت: خیلی وقت‌ها پیش می‌آمد که بعدازظهر وقتی هوا خنک تر می‌شد و بچه‌ها هم حوصله شان سر می‌رفت، برای بازی به کوچه می‌رفتند. هر چند من به‌دلیل بیماری ام اس، شرایط مساعد جسمی ندارم و غالبا در خانه به سر می‌برم؛ اما مغازه ما در مجاورت خانه است و پدرم همان‌طور که در مغازه نشسته بود حواسش به بچه‌ها هم بود.»
اما انگار شب حادثه یعنی دوشنبه 25 شهریور ساعت 9 شب، همه چیز دست به دست هم داده بود که حادثه‌ای تلخ برای خانواده حسینی شیرازی رقم بخورد. پدر زهرا در ادامه می‌گوید: آن شب پدرم به بچه‌ها گفته بود که زودتر به خانه بیایند و خودش هم تازه به خانه آمده بود. اما دخترانم از او اجازه خواسته بودند کمی به بازی ادامه دهند. دختر بزرگ‌ترم یک بار به داخل خانه آمد و سریع دوباره به کوچه رفت. هنوز 15 ثانیه نگذشته بود که دوباره به خانه آمد و شنیدم سراسیمه و در حالی که خیلی ترسیده بود به پدرم می‌گوید زهرا نیست. همان موقع پدرم و همسرم به داخل کوچه دویدند اما اثری از زهرا پیدا نکردند.
در جست‌وجوی زهرا
خانواده حسینی‌شیرازی ابتدا با تصور این‌که زهرا به داخل کانال آبی افتاده که انتهای خیابان است، موضوع را به آتش‌نشانی اطلاع دادند و نیروهای امداد هلال احمر و آتش‌نشانی به همراه سگ‌های زنده‌یاب به محل اعزام شدند. جست‌وجو تا ساعت 5 صبح روز بعد ادامه داشت اما اثری از زهرا پیدا نشد. بنابراین ماموران پلیس وارد عمل شدند و یافتن ردی از زهرا با دستور سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران را در دستور کار خود قرار دادند. به این منظور اولین اقدام آنها بررسی دوربین‌های مدار بسته محل حادثه بود. بعد از آن، بقیه دوربین‌های مدار بسته خیابان‌های اطراف نیز مورد بررسی قرار گرفتند تا رفت و آمدهای مشکوک احتمالی در ساعت گم شدن زهرا مورد بررسی قرار بگیرند.
نتیجه آخرین تحقیقات پلیس حاکی از آن است که تردد مشکوک هیچ خودرویی در ساعت‌های گم شدن زهرا به ثبت دوربین‌های مدار بسته منطقه نرسیده است. یکی از تصاویر به ثبت رسیده که توسط دوربین آژانس محل کار پدربزرگ زهرا ضبط شده نشان می‌دهد دختربچه به سمت سر کوچه می‌رود و دیگر بر نمی‌گردد. در تصویر دیده می‌شود زهرا دارد قدم می‌زند و ناگهان دوباره دور می‌زند و به سمت دیگر می‌رود. عده‌ای در فضای مجازی شایعه کرده اند که برگشت ناگهانی زهرا به سمت خلاف جهت، حاکی از آن است که کسی زهرا را صدا کرده باشد. اما ماموران پلیس هنوز هیچ نظری راجع به صحت این فرضیه نداده‌اند.
در یکی از دوربین‌ها تصویر عبور یک خودروی پژو به ضبط رسیده که عبور این خودرو تقریبا مقارن با لحظه گم شدن زهراست. اما در مورد ظن به آن خودرو هم اظهار نظر قطعی صورت نگرفته است.
با توجه به بررسی شواهد و قرائن،یک مقام آگاه پلیس تهران عقیده دارد حالا از نظر پلیس احتمال سقوط دختربچه در کانال آب، نسبت به قبل قوت بیشتری گرفته اما این به آن معنا نیست که احتمال آدم‌ربایی به کلی منتفی شده باشد و ماموران پلیس هر دو فرضیه را بررسی می‌کنند.
تماس هایی که آزار می دهد
صبح روز جمعه، پدر زهرا بار دیگر در گفت‌وگو با جام‌جم در حالی که از تماس‌های مکرر بی دلیل شکایت داشت، گفت: در این چند روز حال روحی من و خانواده‌ام خیلی بد است. خواب به چشممان نیامده و اضطراب خیلی زیادی داریم. حال مادر زهرا اصلا تعریفی ندارد و پریشانی و بی قراری او
وصف ناپذیر است. حالا شما فکرش را بکنید که در این اوضاع عده‌ای زنگ می‌زنند و ما را سرزنش می‌کنند. با پرخاش و توهین با ما رفتار می‌کنند و می‌گویند چرا مراقب فرزندتان نبودید.
حسینی‌شیرازی در ادامه می‌گوید: هر بار که تلفن زنگ می‌زند ناخودآگاه نورامیدی در دل ما روشن می‌شود اما این کنایه‌ها جز نمک پاشیدن روی زخم ما چیزی در پی ندارد. خواهر زهرا تنها چند ثانیه از او غافل شد و ما فکرش را نمی‌کردیم در همان مدت کوتاه چنین بلایی سرمان بیاید. ما سال‌هاست در این محله زندگی می‌کنیم و از امنیت اینجا مطمئن بودیم. با کسی هم خصومتی نداریم. سهل‌انگاری‌ای نکردیم که حالا به خاطر گم شدن بچه خودمان بخواهیم توسط مردم بازخواست شویم.
عده‌ای هم ظاهرا قبل از عدم اطمینان از مشاهدات خود با خانواده زهرا تماس می‌گیرند و آنها را امیدوار می‌کنند. تماس‌های خیلی زیادی هم بوده که گفتند بچه ما را در نقطه‌هایی از شهر دیده‌اند. مثلا زنگ می‌زدند و آدرس جایی در بلوار ابوذر، میدان جمهوری یا حتی شهرستان‌هایی مثل بروجرد یا بندرعباس را می‌دهند. من که توانایی پیگیری آدرس‌ها را ندارم. اقوامم را به آدرس‌های ذکر شده می‌فرستم و هر بار دست خالی برمی‌گردند. با وجود این باز هم اگر آدرسی داده شود، آن را پیگیری می‌کنم. حتی اگر یک درصد هم احتمال دهم به فرزندم نزدیک می‌شوم این کار را می‌کنم. اما خواهش می‌کنم به مردم بگویید الان وقت خوبی برای تماس‌های بی‌دلیل نیست. بعضی‌ها انگار در روزهای پرالتهاب با ما شوخی‌شان گرفته است.
عده‌ای هم شیوه‌های کمک رسانی عجیبی به خانواده زهرا پیشنهاد می‌کنند. پدر زهرا درباره این پیشنهادات گفت: از حق نگذریم خیلی‌ها هم برای همدردی با ما تماس گرفتند. زمانی که همسرم متوجه شد زهرا گمشده، صدای خودش را در فضای مجازی منتشر کرد و از مردم کمک خواست. خیلی‌ها با شنیدن صدای نگران و ملتمس همسرم تحت‌تاثیر قرار گرفتند و از این حجم اطلاع رسانی مردم ممنونم. اما در این میان عده‌ای از روی همدردی به ما پیشنهاد می‌دادند که سراغ فالگیر یا آینه بین برویم. می‌گفتند خودشان افراد متبحری در این زمینه سراغ دارند. اما من می‌گفتم عقیده‌ای به این خرافات نداریم.
تماس‌های مکرر باعث شده پدر و پدربزرگ زهرا تلفن خود را از دسترس خارج کنند. در این صورت اگر کسی نشانی از زهرا پیدا کرد و موفق به تماس با خانواده حسینی‌شیرازی نشد خواهشمندیم موضوع را سریع به پلیس یا گروه حوادث روزنامه جام جم با شماره تماس 23004000 اطلاع دهد.

دخترم را برگردان
مادر زهرا که این روزها حال روحی نامساعدی دارد، معتقد است کودکش ربوده شده و فرضیه‌های دیگر در ذهن او کمرنگ هستند. مادر زهرا روز گذشته در مورد گم شدن فرزندش گفت: زهرا گم نشده. بچه من را ربوده‌اند. یک لحظه خواهر زهرا آمد تا چیزی به من بگوید. بعد دوباره به کوچه رفت و دید خواهر کوچکش در کوچه نیست.
مادر زهرا خطاب به کسی که احتمالا فرزندش را ربوده است، گفت: من مادر زهرا هستم و اگر فرزندم پیدا شود هیچ کاری با تو ندارم. تنها چیزی که می‌خواهم این است تو را به خدا فرزندم را به من برگردان. زهرا خیلی به من وابسته است.
نفیسه، خواهر بزرگ‌تر زهرا هم این روزها به خاطر گم شدن خواهرش حال خوشی ندارد. او باید روز دوشنبه اول مهر برای اولین‌بار پا به مدرسه بگذارد و اولین روزهای مدرسه رفتن را در مقطع پیش دبستانی تجربه کند.اما به جای ذوق و شوق مدرسه رفتن، نگرانی از نبود خواهرش تمام روزهای او را پر کرده است. نفیسه از مردم می‌خواهد کمک کنند تا خواهرش زودتر پیدا شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر