jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۸۵۴۴ ۲۶ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در سه وزن آخر با قطعی کردن دو سهمیه المپیک، شانس کسب سه مدال برنز دارد.

شاگردان محمد بنا بعد از مدال برنز سعید عبدولی، دیروز به دنبال سه طلای خوشرنگ بودند؛ اما ناکامی در لحظات پایانی موجب شد امروز کشتی‌گیران ما برای کسب مدال برنز روی تشک بروند.
علیرضا نجاتی، نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم کشورمان که تا نیمه‌نهایی عالی پیش رفته بود، با شکست مقابل حریف ژاپنی در مرحله نیمه نهایی از حضور در فینال بازماند. او بعد از برتری مقابل حریفانی از ترکمنستان، مصر و کره جنوبی به
ایوو آنگلوف، قهرمان 2013 جهان و نایب قهرمان 2017 اروپا رسید و او را هم شکست داد تا ضمن کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو به نیمه‌نهایی برسد؛ اما متاسفانه در این مرحله مقابل کنچیرو فومیتا، قهرمان 2017 جهان از ژاپن شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.
محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم در دور اول استراحت داشت و در برابر کیم هیون وو، قهرمان المپیک و جهان با نمایشی خیره‌کننده به برتری رسید و الوین مورسالیف، دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان را هم شکست داد؛ اما در میان ناباوری در برابر الکس بیوربرگ کسیدیس سوئدی شکست خورد و امروز باید برای کسب مدال برنز رقابت کند.
در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی با گذر از استپان داوید (جمهوری چک)، سرگئی سیمینوف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک (روسیه) و مومینجان عبداله‌یف (ازبکستان)، به نیمه‌نهایی رسید ولی مقابل اسکار پینو هیندس (کوبا) شکست خورد و امروز باید برای کسب مدال برنز رقابت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر