jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۲۶۳۱۰   ۱۱ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۱:۵۴

وزش باد نسبتا شدید در تهران طی فردا (۱۲ شهریور) احتمال گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق را دارد.

وزش باد نسبتا شدید در تهران؛سه شنبه

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران نشان دهنده برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار طی صبح امروز (۱۱ شهریور) است که همراه با ازدیاد تردد خودروها در سطح شهر، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها فراهم می‌شود.

به‌تدریج با افزایش تابش نور خورشید، برقراری آسمانی صاف و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واکنش‌های فتوشیمیایی، طی برخی ساعات امروز بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می‌شود که نسبت به روز گذشته از بزرگی بالاتری برخوردار است.

با تداوم این وضعیت جوی و همزمان با ازدیاد حجم ترافیک در برخی ساعات شب افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها به ویژه در مناطق پرتردد دور از انتظار نیست. از این‌رو با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز شرایط نامطلوب کیفیت هوا به ویژه برای گروه‌های حساس به طور موقت در برخی مناطق شهر تهران برقرار می‌شود.

این شرایط جوی نسبتا آرام تا نخستین ساعات فردا (۱۲ شهریور) ادامه دارد و روند افزایشی غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبح دور از انتظار نیست. به تدریج طی فردا بر میزان ناپایداری جوی افزوده می‌شود و برای بعضی ساعات، وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی - جنوب‌غربی انتظار می‌رود که احتمال گرد و خاک محلی و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

بر این اساس در برخی ساعات فردا بر غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن در برخی مناطق افزوده می‌شود و کاهش موقتی کیفیت هوا را به دنبال دارد. همچنین دمای هوا در پایتخت تا روز آینده افزایش نسبی خواهد یافت.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۷۲ در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۸۵ همچنان در شرایط سالم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر