jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۷۴۴   ۰۸ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۵:۲۷

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد:‌ با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات روز جمعه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

هوای تهران در شرایط سالم است

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، طبق نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، به تدریج طی روز جاری (جمعه، 8 شهریور) بر میزان ناپایداری جوی افزوده شده و برای برخی ساعات بعدازظهر افزایش میزان ابرناکی و وزش باد انتظار می‌رود که در برخی اوقات احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. همچنین در برخی ساعات هشتمین روز از شهریور 98 (بین ساعات 14 الی 18)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده شده که به تبع آن کاهش موقتی کیفیت هوا را در برخی مناطق به دنبال خواهد داشت.

از این رو، با توجه به افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (به ویژه ذرات معلق و آلاینده ازن) در برخی ساعات روز جمعه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران طی برخی اوقات در شرایط ناسالم به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد. رفته رفته با کاهش میزان ناپایداری جوی تا صبحگاه روز آینده به همراه ازدیاد تردد خودروها در اولین روز کاری هفته، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات صبحگاه شنبه فراهم خواهد شد.

همچنین با برقراری جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف در طول روز، بر غلظت آلاینده ازن در برخی اوقات بعدازظهر افزوده شده که نسبت به روز جمعه از بزرگی کمتری برخوردار خواهد بود. همچنین احتمال می‌رود وزش باد در بعضی ساعات روز شنبه با افزایش نسبی در غلظت ذرات معلق همراه باشد که به تبع آن سبب خواهد شد شرایط کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت به طور موقت در آستانه شرایط نامطلوب کیفیت هوا (به ویژه برای گروه های حساس) قرار گیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته با میانگین 80 در شرایط سالم قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین 69 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر