jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۱۲۲۵۷۰۶   ۰۸ شهريور ۱۳۹۸  |  ۱۱:۳۹

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران در نوارشمالی کشور طی دو روز آینده خبر داد.

باران شمال ایران را در بر می‌گیرد

به گزارش جام جم آنلاین، احد وظیفه در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی از روز جمعه (۸ شهریور ) تا روز یکشنبه (۱۰ شهریور) بارندگی در استان‌های گیلان، اردبیل، مازندران، شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی می‌شود. روز شنبه (۹ شهریور) بارش‌ها با شدت و گستره‌ای بیشتری مناطق فوق را در بر گرفته و شدت آن در استان گیلان و غرب استان مازندران خواهد بود.

وی ادامه داد: در روزهای شنبه (۹ شهریور) و یکشنبه (۱۰ شهریور) علاوه بر استان‌های فوق در ارتفاعات استان سمنان، گلستان و خراسان شمالی بارش‌های پراکنده و احتمال رعد و برق دور از انتظار نخواهد بود. همچنین در سایر مناطق کشور تا روز سه شنبه (۱۲ شهریور) جوی پایدار پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی روزهای شنبه و یکشنبه (۹ و ۱۰ شهریور) در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور ۳ تا ۶ درجه کاهش دما پیش بینی می‌شود که این کاهش دما در استان‌های خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی در روز یکشنبه رخ خواهد داد. همچنین از روز جمعه تا یکشنبه سواحل دریای خزر به ویژه در استان گیلان مواج خواهد بود.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی به ویژه در منطقه زابل و شرق کرمان در برخی ساعات سبب ایجاد گرد وخاک محلی و کاهش کیفیت خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین به وضعیت جوی پایتخت نیز اشاره کرد و گفت: برای تهران در روز شنبه (۹ شهریور) آسمانی صاف و در بعدازظهر افزایش ابر و باد و شب نیز نیمه ابری گاهی وزش باد به تدریج کاهش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۲۲ درجه سانتی‌گراد و برای روزهای یکشنبه (۱۰ شهریور)، دوشنبه (۱۱ شهریور) و سه شنبه (۱۲ شهریور) آسمانی صاف تا قسمتی ابری و به ترتیب با بیشینه و کمینه ۳۳ و ۲۲ درجه سانتی‌گراد، ۳۲ و ۲۱ درجه سانتیگراد و ۳۳ و ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.