jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۱۲۲۵۵۶۳ ۰۶ شهريور ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

رؤسای هفت کشور صنعتی بزرگ، روز‌شنبه، در حاشیه برگزاری کنفرانس سران هفت کشور صنعتی در بیاریتز جنوب غربی فرانسه ضیافت شامی داشتند که در آن گوشت «تُن باله آبی شمالی» سرو شد که یکی از گونه‌های در معرض انقراض است.

به گزارش تابناک،‌سدریک بیچادی، سرآشپز، «املت باسک» را برای آنها تهیه کرد که ترکیبی از ماهی سنّتی به نام «مارمیتاکو» و گوشت تن قرمز است و ماهیگیران در ساحل سنت‌ژان دو لوز در جنوب شهر بیاریتز آن را صید می‌کنند.
این ماهی که به آن ماهی تن باله آبی شمالی یا تن اطلسی نیز می‌گویند، به دلیل صید بیش از اندازه در فهرست قرمز و در معرض انقراض اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت «آی‌یوسی‌ان» قرار دارد.
این تن یکی از بزرگ‌ترین انواع تن از نظر حجم و اندازه است.
طول آن بنا به گزارش سازمان‌های حمایت از حیوانات به سه متر می‌رسد و می‌تواند تا ۴۰سال زندگی کند.
در پایان شام، از رؤسای گروه هفت کشور صنعتی، با پنیر‌های تهیه‌شده در فرانسه و یک پای هلوی منحصر به فرد پذیرایی شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر